Vyhlášení dotačního titulu „Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2024“

05. prosince 2023 11:49, Mgr. Dominika Strolená

Plzeňský kraj vyhlašuje na základě usnesení Rady Plzeňského kraje č. 4373/23 ze dne 4. 12. 2023 dotační titul „Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2024“.

Termín uzávěrky příjmu žádostí o dotaci je 31. 1. 2024.

Program je vyhlášen s cílem podpořit sportovní aktivity a tělovýchovnou činnost na území Plzeňského kraje, motivovat veřejnost k pohybu a sportu, podporovat parasport, přispět k vytvoření podmínek aktivního životního stylu. Prioritou programu je podpora sportovní infrastruktury, modernizace a rekonstrukce sportovních zařízení včetně jejich zázemí (v případě parasportů např. elektrický sportovní vozík apod.).
• poskytnutí podpory na vybudování, obnovu a modernizaci sportovišť, která jsou v užívání obcí, svazku obcí nebo ve vlastnictví právnických osob působících v oblasti sportu, případně ve vlastnictví fyzických osob
• přispět k vytvoření dostatečné nabídky moderních sportovních a tělovýchovných zařízení v Plzeňském kraji, přispět ke zvýšení kvality stávajících sportovních zařízení, rozšíření ploch sportovních zařízení
• podpora sportovních zařízení, která mají charakter obecních sportovišť, využívaných v dopoledních hodinách školami a školskými zařízeními, odpoledne a ve volných dnech sportovními kluby a sportující veřejností
• podpora infrastruktury a sportovního vybavení osob se speciálními potřebami, zajištění a zvýšení dostupnosti sportovních zařízení pro parasportovce.

Dotační titul je v souladu se strategickým dokumentem Plán rozvoje sportu v Plzeňském kraji, schváleným usnesením Zastupitelstva Plzeňského kraje č. 669/18 ze dne 11. června 2018.

Podrobnosti k dotačnímu titulu (účel a důvod podpory, okruh žadatelů, závazné podmínky, kritéria pro hodnocení, max. výše dotace atp.) obsahuje dokument Pravidla pro žadatele a příjemce dotace viz přílohy.

Žádost o dotaci včetně všech povinných příloh se podává výhradně elektronicky prostřednictvím aplikace eDotace (http://dotace.plzensky-kraj.cz/) v termínu od 8. 1. 2024 do 31. 1. 2024.

Předpokládaný objem finančních prostředků k rozdělení: 20.000.000 Kč.

Kontaktní osoba:

Mgr. Dominika Strolená