Vyhlášení dotačního programu „Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji pro rok 2024“

13. prosince 2023 14:09, Bc. Filip Beránek DiS.

Cílem Programu je podporovat obnovu a další budování turistické infrastruktury a zvyšovat atraktivitu stávajících turistických cílů v Plzeňském kraji s důrazem na venkovská sídla a lokality.

Peněžní prostředky z Programu mohou být poskytnuty na:

1. Podporu turistických stezek a venkovních cílů – projekty zaměřené na vybudování, vybavení a obnovu turistických stezek a venkovních turistických cílů (pozn. týká se všech tematicky zaměřených stezek, tzn. např. poutních stezek, hipostezek, zahradních stezek, industriálních stezek, stezek zaměřených na rodiny s dětmi apod.). Dále projekty zaměřené na vybudování a obnovu turistických informačních systémů, zařízení pro volnočasové venkovní aktivity a poutní a pěší turistiku.

2. Podporu agroturistiky, ubytování, řemesel a tradic – zaměření především na farmy a tvorbu zážitkových programů, vybavení a techniku k podpoře jejich provozu; jednoduché ubytovací zařízení pro přespání; malá regionální muzea se specificky zaměřenými expozicemi; industriální objekty se zaměřením na rozvoj a zajištění provozu a bezpečnosti prohlídkových tras; znovuobnovení tradic, tradiční řemeslné výroby a regionálních gastronomických specialit.

Znění pravidel dotačního programu včetně nedílných příloh je uvedeno viz níže (Soubory
ke stažení).
Žádost o dotaci se podává výhradně elektronicky prostřednictvím aplikace eDOTACE, která je přístupná na adrese http://dotace.plzensky-kraj.cz.
Žadateli mohou být fyzické osoby podnikající a právnické osoby s výjimkou příspěvkových organizací zřízených Plzeňským krajem.
Sběr žádostí je stanoven průběžně v termínu od 22.01.2024 - 12.02.2024 – do 12 hodin.

Konzultační místo a kontaktní osoby poskytující informace související s programem:
Krajský úřad Plzeňského kraje
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Škroupova 18
306 13 Plzeň.

Telefonické konzultace výhradně v úředních hodinách (platné i ve dnech uzávěrek):
Po, St 8:00-17:00; Út, Čt 8:00-15:15; Pá 8:00-14:00 (úřední hodiny mohou být v důsledku vládních opatření stanoveny v jiném rozsahu, aktuální informace jsou dostupné na internetových stránkách Plzeňského kraje)

Osobní konzultace vždy na základě předchozí telefonické domluvy s administrátorem
Kontaktní osoba:
Ing. Kateřina Čechová
Oddělení cestovního ruchu, kancelář E 112
Telefon: 377 195 694, 778 736 457
E-mail : katerina.cechova@plzensky-kraj.cz

Časový harmonogram dotačního programu:
19.12.2023 vyhlášení a zveřejnění programu
22.01.2024 otevření aplikace pro podávání žádostí o dotace
12.02.2024 uzávěrka podávání žádostí o dotace do 12:00 hod.
05.08.2024 nejzazší termín pro zaslání průběžné zprávy o stavu realizace projektu
30.09.2024 nejzazší termín ukončení realizace projektu
14.10.2024 nejzazší termín pro předložení Finančního vypořádání dotace