Jednání Regionální stálé konference v roce 2018

08. srpna 2023 10:37, Mgr. Lenka Pózelová

Na půdě Krajského úřadu Plzeňského kraje proběhlo již 10. a 11. jednání Regionální stálé konference. Členové RSK PK diskutovali na těchto zasedáních hlavně o tématu plnění Regionálního akčního plánu Plzeňského kraje a možném prodloužení termínu realizace výzev v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP). K problematice IROP se vyjadřovali pravidelně také zástupci odboru školství, mládeže a sportu Krajské úřadu Plzeňského kraje, jelikož školy, které připravovaly své projekty, se potýkaly s určitými potížemi v rámci výzev 32, 33 a 66 IROP. Naproti tomu tak členové RSK PK přijali usnesení, kterým bylo schváleno podání oficiálního podnětu na MMR s žádostí o prodloužení termínu realizace u výše uvedených výzev IROP.

Dále RSK PK projednala a následně schválila vymezení území realizace a dopadu projektů MAP II pro obce s rozšířenou působností Blovice, Přeštice, Rokycany, Kralovice, Tachov, Nepomuk, Horažďovice a Sušice.
Jednání RSK PK se v tomto roce zúčastnil např. zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR Mgr. Ondřej Pergl, který informoval o aktuálním stavu rozpracované Strategie regionálního rozvoje ČR 21+ a přiblížil průběh příprav nového programového období po roce 2020. Dále přítomné seznámil s plánem nového pojetí dotačních titulů MMR na podporu regionálního rozvoje v regionech.
Dalším bodem zasedání bylo představení výsledků mapování projektů mezi zpracovateli Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání, a také mezi obcemi. O všech těchto vyhodnocených datech, která byla v Plzeňském kraji sbírána jako podklad pro sestavení Národního investičního plánu, informoval ředitel Regionální rozvojové agentury Ing. Filip Uhlík.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2018 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku.