Jednání Regionální stálé konference v roce 2016

31. července 2023 12:00, Mgr. Lenka Pózelová

V tomto roce se konala celkem tři zasedání Regionální stálé konference, na kterých byly hlavními tématy možnosti čerpání prostředků z evropských strukturálních fondů a novinky z oblasti Národní stálé konference. Všech těchto jednání se zúčastnili erudovaní pracovníci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, kteří poskytli nejen důležité informace o současné činnosti ministerstva, ale představili i nový webový portál týkající se územní dimenze. Nejnovější informace z Národní stálé konference a činnosti sekretariátů regionální stálé konference přijela představit vedoucí oddělení řízení strategie regionálního rozvoje Ministerstva pro místní rozvoj Ing. Radana Leistner Kratochvílová spolu s poradcem ministryně pro místní rozvoj panem Mgr. Mráčkem. Další velmi zajímavý zástupce MMR, který přijal pozvání na jednání a seznámil tak přítomné s praktickým využitím Regionálních akčních plánů, byl Jan Ulman z oddělení řízení strategie regionálního rozvoje. Avšak neméně důležitý bodem, jemuž se věnovala Regionální stálá konference, byl „Krajský akční plán vzdělávání PK“ realizovaný Odborem školství, mládeže a sportu Krajského úřadu PK v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Čerpání prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu se ve své prezentaci věnovala Ing. Magda Sýkorová z Centra pro regionální rozvoj Plzeňského kraje.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2016 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku.