V Kralovicích pokračuje rozšiřování domova

16. února 2024 14:13, Bc. Eva Mertlová

Práce na projektu rozšíření prostor Domu sociální péče Kralovice pokračují i v letošním roce. Hlavní objem stavebních prací má projekt za sebou, v letošním roce bude dokončen nový pavilon. Následovat bude 2. etapa - rekonstrukce vedlejšího pavilonu a jejich propojení. K oběma budovám náleží také venkovní parkoviště a zahrada, které jsou součástí projektu.

Stavební práce odstartovaly v říjnu 2022. "Stavebně je nový pavilon hotový. V současné době se vybavuje tedy dělají se podlahy, rozvody sítí, obložky dveří a po úplném dokončení samozřejmě budou pokoje i recepce a veškeré zázemí vybaveny. Potom přijde na řadu také venkovní parkoviště. Co se týká předání stavby, jsem velmi rád, že harmonogram je dodržován a mělo by být hotovo v srpnu letošního roku. Za to vděčíme samozřejmě nejen všem, kteří na projektu pracují, ale také velmi mírné zimě a příznivému počasí," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Součástí projektu je také rekonstrukce stávajícího pavilonu B, kdy bude přestavěna část interiéru a doplněno především technické zázemí pro nové technologie, jako jsou automaticky řízené nádrže na požární a pitnou vodu nebo prostory pro servery. Na řadu přijdou také výstavba komunikace, úprava parkoviště, opěrné zdi, realizováno je již retenční jezírko či přeložky a přípojky inženýrských sítí a vrty pro tepelná čerpadla.

Investorem stavby za zhruba 193 mil. Kč je Plzeňský kraj. "V novém pavilonu budou jedno a dvoulůžkové pokoje a lepší zázemí pro personál. Zvýšením kapacity domova o 54 lůžek reagujeme na potřeby regionu, které vyšly jako závěry ze schůzek k plánování sociálních služeb na Kralovicku," vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí, investic a majetku Martin Záhoř.