Ředitelka Centrálního nákupu získala ocenění eOsobnost Egovernmentu

26. března 2024 13:57, Bc. Patrik Pátek

Devátý ročník předávání cen eOsobností Magazínu Egovernment přinesl úspěch také Plzeňskému kraji. Ředitelka Centrálního nákupu Plzeňského kraje Jana Dubcová se umístila v kategorii „Krajské úřady“ na třetím místě. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 21. března 2024 v prostorách nové budovy Národního muzea v Praze.

Ocenění jsou udělována nejvýraznějším osobnostem, které se zasloužily o posun elektronizace veřejné správy v ČR, a to v pěti kategoriích – obce, města a městské části, krajské úřady, centrální úřady a celkový přínos. Jana Dubcová byla nominovaná za přínos v rámci elektronizace a digitalizace v oblasti veřejných zakázek v Plzeňském kraji spočívající zejména v zajištění nového, modernizovaného a plně automatizovaného E-shopu, v němž všechny organizace Plzeňského kraje nakupují centrálně vysoutěžené komodity. Druhým bodem nominace byl vývoj systému workflow pro administraci veřejných zakázek, jehož spuštění aktuálně Jana Dubcová se svým týmem připravuje. Systém workflow usnadní, zefektivní a z velké části zautomatizuje celý proces zadávání veřejných zakázek od jejich přípravy až po vyhodnocení plnění smlouvy s využitím AI.

Jana Dubcová při převzetí ocenění poděkovala svému týmu Centrálního nákupu Plzeňského kraje za jeho nasazení a tvrdou práci na trnité cestě k digitalizaci zadávání veřejných zakázek a zástupcům vedení Plzeňského kraje za jejich nedocenitelnou podporu na této cestě. „Věřím, že nás toto ocenění motivuje k zavádění dalších inovací a zefektivňování procesů na cestě za lepšími digitálními zítřky,“ uvedla Jana Dubcová závěrem.