Vědeckotechnický park v Plzni se rozroste, nová budova bude příští rok

21. září 2018 12:47, aktualizováno 11:47, Bc. Eva Mertlová

Městem vlastněná společnost Vědeckotechnický park Plzeň, která  spravuje více než 10 tisíc metrů čtverečních kancelářských, poloprovozních a laboratorních prostor v industriálním parku Borská pole, buduje novou halu o celkové ploše 1173 metrů čtverečních. Nejnovější budova bude mít označení H2 a intenzivní příprava na realizace akce probíhá již od roku 2016. Koncem roku 2017 byla podána žádost o dotaci na výstavbu a v srpnu letošního roku bylo podepsáno rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 50 % předpokládaných způsobilých výdajů. Stavba byla zahájena letos v červenci s předpokládaným termínem předání září 2019. Slavnostního poklepu základního kamene se zúčastnili zástupci města, za Plzeňský kraj náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová a další hosté.

Společnost Vědeckotechnický park Plzeň byla městem založena v roce 2005 a v roce 2008 zahájila provoz prvních 4980 metrů čtverečních kancelářských a poloprovozních prostor. Na základě mandátní resp. příkazní smlouvy a ve sdružení se společností BIC Plzeň spravuje dále 5102 metrů čtverečních prostor vybudovaných v rámci druhé etapy, respektive 1267 metrů čtverečních prostor vybudovaných v rámci třetí etapy rozšiřování parku.