Úvodní informace o Evropské kanceláři Plzeňského kraje v Bruselu

tel.: 00420-377-195 583
mobilní telefon.: 0032-473-530 951
e-mail: zbynek.prokop@pilsenregion.eu

Úřední hodiny: Pondělí - Pátek 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00 hod.

Pro návštěvu v Plzeňském domě ale doporučujeme dohodnout schůzku předem! Z důvodu účasti na různých konferencích, pracovních jednáních nebo pokud je zástupce v Plzeňském kraji (obvykle jeden týden z měsíce) by se tak mohlo stát, že v při neohlášené návštěvě v domě nikdo nebude - není v něm zavedena stálá recepční služba!

Více o zastoupení v Bruselu a jeho činnosti:

Evropská kancelář Plzeňského kraje v Bruselu (EKPK) zahájila svou činnost dne 3. ledna 2006 jako detašované pracoviště Krajského úřadu Plzeňského kraje. Jeho jediným zaměstnancem, vyslancem Plzeňského kraje v Bruselu, je Zbyněk Prokop (nar. 1975).

Český dům - sídlo EKPKNa počátku svého působení působila kancelář u zastoupení partnerského regionu East Midlands a v červnu 2007 se pak přesídlila do pronajatých prostor v Českém domě na adrese Rue du Trone 60, B-1050 Brusel.

Po ukončení projektu Českého domu v Bruselu se Plzeňský kraj rozhodl řešit situaci nákupem vlastní nemovitosti (podrobnosti o domu naleznete v samostaném článku). V současné době tak kancelář sídlí v domě na adrese Place de Jamblinne de Meux 31, Brusel - Schaerbeek.

Hlavním úkolem EKPK bude prosazování zájmů kraje v evropských institucích, zejména v Evropské komisi, Evropském parlamentu a ve Výboru regionů, monitorování vývoje různých politik EU, které mohou mít vliv na kraj, a v neposlední řadě prezentace Plzeňského kraje jak u institucí EU, tak u belgické veřejnosti.

Kde nás najdete a jak se k nám dostat:
EKPK se nachází na adrese Place de Jamblinne de Meux 31, Brusel - Schaerbeek, B-1030. Dům je v těsné blízkosti sídla Evropské komise a Rady EU na Rond Point Schuman a nedaleko od Evropského parlamentu na Rue Wiertz a Výboru regionů na Rue Belliard.

Z letiště nejlépe expresním autobusem č. 12 (zastávka Diamant nebo Schuman) nebo č. 21 (zástavka téměř před domem - Jamblinne de Meux) - cena 3€ - nebo taxi (průměrná cena cca 30€).

Metrem je nejbližší stanice linky 1 a 5 "Schuman" a pak cca 5 min. pěšky.