Pakt zaměstnanosti uspořádal první tematický seminář

18. října 2018 17:31, aktualizováno 16:31, Mgr. Jana Filípková

Plzeňský kraj z pohledu vývoje mezd – to bylo ústřední téma setkání, které se uskutečnilo ve středu 10. října 2018 v budově krajského úřadu v Plzni. Akce se uskutečnila v rámci činnosti Paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje a byla určena pro partnery Paktu, tj. pro firmy, školy a instituce, které již s Paktem zaměstnanosti Plzeňského kraje podepsaly Dohodu o partnerství.

Hlavní náplní semináře byla prezentace závěrů z nedávno dokončené analýzy vývoje mezd v Plzeňském kraji od roku 2005 do současnosti. Součástí akce byla i moderovaná diskuze k nastolenému tématu. Samotnou analýzu zpracoval a prezentoval tým Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje, která v rámci Paktu zaměstnanosti plní funkci tzv. Observatoře trhu práce. Ta dlouhodobě sleduje vývoj na trhu práce v širších souvislostech.

„Mzdy odráží aktuální dění na trhu práce. Vzhledem k současné situaci na pracovním trhu si tematika mezd rozhodně zaslouží hlubší poznání a prostor pro diskuzi různých aktérů. Situace na trhu práce z pohledu mezd je atraktivní téma nejen pro firmy, ale i pro oblast vzdělávání“ vysvětluje výběr tématu semináře náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

Její slova potvrzuje i Zdeněk Mužík, místopředseda představenstva Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje a zároveň člen Výkonné rady Paktu zaměstnanosti: „Z našeho intenzivního kontaktu s firmami v regionu jednoznačně vyplývá, že aktuální informace o vývoji mezd v různých profesích jsou podstatnou součástí efektivního plánování personálních a výrobních kapacit firmy."

Že je téma živé a aktuální dokládá i počet účastníků semináře – do sálu zastupitelstva Plzeňského kraje přišlo diskutovat více než 50 zástupců firem, institucí a škol z různých částí Plzeňského kraje.

Podobné tematicky úzce zaměřené semináře pro partnery bude realizační tým Paktu zaměstnanosti pořádat i v průběhu roku 2019. Pakt zaměstnanosti zároveň připravuje na začátek prosince výroční konferenci, která shrne výsledky působení Paktu v roce 2018 a nastíní priority pro rok 2019. Podrobnější informace o Teritoriálním paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje naleznete na webu www.pzpk.cz.

Fotogalerie: