Vyhlášení dotačního programu "Příprava strategických projektů RIS3 Plzeňského kraje 2024-2025"

04. ledna 2024 15:10, Ing. Petra Ježková

Plzeňský kraj vyhlašuje na základě usnesení Rady Plzeňského kraje č. 4423/23 ze dne 28. 12. 2023 dotační program "Příprava strategických projektů RIS3 Plzeňského kraje (2024-2025)".

Účelem programu je podpořit rozpracování strategických projektů, které jsou v souladu s platnou RIS3 strategií Plzeňského kraje tak, aby mohly být v podobě žádosti o podporu podány do relevantní výzvy vhodného mezinárodního / národního / regionálního programu podpory nebo byly v podobě extenzivní projektové fiše připraveny k realizaci z jiných finančních zdrojů (např. místní rozpočty, vlastní prostředky příjemce dotace).

Cílem programu je podpořit inovační ekosystém Plzeňského kraje prostřednictvím podpory přípravy kvalitních a ambiciózních strategických projektů, které mají schopnost svými dopady v regionu způsobit významnou kvalitativní změnu.

• Alokace programu činí 10.000.000 Kč
  • Minimální výše dotace je stanovena na 100.000 Kč, maximální na 500.000 Kč
  • Dotace je poskytována ve výši max. 85% celkových způsobilých nákladů projektu.
  • Příjem žádostí bude probíhat průběžně, od 5. 2. 2024 do 31. 3. 2025 prostřednictvím systému eDotace:http://dotace.plzensky-kraj.cz

Dotační program je realizován prostřednictvím dvou dotačních titulů:

• Dotační titul č. 1 - Příprava strategických projektů RIS3 Plzeňského kraje - výzkumné organizace
  • Dotační titul č. 2 - Příprava strategických projektů RIS3 Plzeňského kraje - ostatní právnické osoby

Způsobilými žadateli jsou v:

• DT č. 1 - pouze organizace, které splňují definici výzkumné organizace podle Rámce Společenství a jsou zařazeny na seznamu výzkumných organizací vedeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR
  • DT č. 2- všechny ostatní právnické osoby vyjma právnických osob způsobilých v DT č. 1, Plzeňského kraje a Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje, obecně prospěšná společnost.

Administrátorem dotačního programu je Odbor fondů a programu EU Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Kontaktní osoby:

Odborným garantem dotačního programu je Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, jejíž pracovníci poskytují konzultace k zaměření strategických projektů a jejich souladu s RIS3 strategií Plzeňského kraje.

Kontaktní osoby:

• Klíčová oblast změn 1 - Lidské zdroje pro VaVaI: Mgr. Zuzana Sahulová, tel. 722 913 073, e-mail: sahulova@rra-pk.cz
  • Klíčová oblast změn 2 - Prostředí pro VaVaI: Ing. Jan Naxera, tel. 602 544 375, e-mail: naxera@rra-pk.cz
  • Klíčová oblast změn 3 - Kapacity VaV: Ing. Jan Naxera, tel. 602 544 375, e-mail: naxera@rra-pk.cz
  • Klíčová oblast změn 4 - Inovace: Ing. Kateřina Podaná, tel. 777 085 704, e-mail: podana@rra-pk.cz
  • Klíčová oblast změn 5 - Marketing VaVaI: Mgr. Michaela Jirovcová, tel. 602 208 416, e-mail: jirovcova@rra-pk.cz