Westernové hry 2023 v Dětském domově DOMINO

obrazek
27. června 2023 12:41, Mgr. Hana Schimmerová MBA

Westernové hry 2023 v Dětském domově DOMINO konané v sobotu 17.6.2023 za účasti všech sedmi dětských domovů Plzeňského kraje a volně navázaly na loňské Antické hry.

Tentokrát se organizátoři v čele s paní ředitelkou Mgr. Naďou Erbovou zaměřili na období westernu. Hry se nesly v duchu kovbojů a indiánů. Započaly úvodním výstřelem z pistole a kmenovým pitím „ohnivé vody“.

U ohně se sešli zástupci všech týmů: Kovbojové, Pistolníci, Zlatokopové, Huróni, Osadníci, Mohykáni a Apačové.

Sportovní a vědomostní disciplíny byly inspirované westernovou tématikou. Střelba z luku, hod kamenem, hod oštěpem, překážkový běh to je jen malá ukázka toho, co se dělo na 14  stanovištích v areálu plzeňského dětského domova.

Ke konci dne, kdy účastníkům stejně jako loni počasí opět přálo, došlo na oblíbené přetahování lanem. Ne vždy v této disciplíně rozhodovala výška a statnost soutěžících.

Na závěr akce proběhla tématická vystoupení jednotlivých dětských domovů - ať už scénka z filmu Limonádový Joe nebo přestřelka pistolníků.

Akci završilo vyhlášení a rozdání pěkných cen včetně freestylových kol.

Letos opět obhájil 3. místo DD Domino, na 2. místě se umístil DD Staňkov a odměny za 1. místo si odvezl DD Kašperské Hory.

Setkáni by Dětský domov DOMINO těžko uspořádal bez přispění dárců a sponzorů, zejména OÚ Dýšina, který zapůjčil stany. Sladkosti, ovoce a další dobroty v podobě tortill a baget dodala společnost Makro a Bidfood a nemalý podíl na úspěšném dni měl Krajský úřad Plzeňského kraje.

Materiální zajištění a ceny pro všechny účastníky byly pořízeny díky dotačním programům ÚMO Plzeň 3.

Všichni účastníci se již těší na příští rok a jsou zvědaví, jaké bude téma her v roce 2024.
Galerie