Úspěchy žáků v celostátních a mezinárodních kolech soutěží konaných ve školním roce 2022/2023

obrazek
19. června 2023 11:43, aktualizováno 20. října 2023 09:44, Mgr. Ludmila Novotná

Řadu úspěchů na poli mezinárodních kol i celostátních kol předmětových soutěží přivezli žáci z Plzeňského kraje. Za jejich medailová umístění a reprezentaci kraje jim a pedagogům, kteří s přípravou na soutěže žákům pomáhali, poděkoval předáním ocenění a drobných dárků hejtman Rudolf Špoták a jeho náměstek Vladimír Kroc. Slavnostní setkání hostily prostory unikátní Semlerovy rezidence v Plzni, kterou prostřednictvím Západočeské galerie Plzeňský kraj zpřístupnil veřejnosti.

"Studenti škol v Plzeňském kraji nám ukázali, že se na poli vědy, ekologie, logiky či jazyků neztratí, a věřím, že řada medailí z mezinárodních i celorepublikových soutěží přivezených v loňském školním roce bude rozšířena v tom letošním. Svými skvělými výkony potvrdili, že vzdělání dokáže nést ovoce a dokonce je jim mnohdy i koníčkem. A na to jsem velmi hrdý," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Úspěšní žáci obdrželi pamětní listy a dárkové poukazy, jejich pedagogové spolu s pamětními listy také drobné dárky.

Úspěchy žáků škol Plzeňského kraje v celostátních a mezinárodních kolech soutěží konaných ve školním roce 2022/2023 naleznete v přiloženém souboru.

Všem žákům, pedagogům a ředitelům škol gratulujeme k dosaženým výsledkům.
Galerie

Soubory ke stažení