Projekt: „ZELENÉ KROKY DO BUDOUCNOSTI“ - druhá aktivita

14. března 2024 12:23, Mgr. Dominika Strolená

Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí studentů a učitelů, kteří tvoří hlavní cílovou skupinu, o změně klimatu, jejíž dopady lze pozorovat konkrétně po celém světě, a podpořit rozvoj inovativních postupů souvisejících se změnou klimatu prostřednictvím činností, které budou prováděny. V rámci hlavního tématu změny klimatu budou v projektu probíhat aktivity v dílčích tématech, jako je vodní hospodářství, odpadové hospodářství a energetická účinnost.

SOUE Plzeň zorganizovalo druhou aktivitu pro všechny účastníky – dospělé i studenty. Protože se česká škola specializuje na obor elektrotechnika, bylo setkání zaměřeno na různé zdroje energie využívané v zúčastněných zemích, srovnává je a všímá si vlivu různých zdrojů na světové klima.

Akce se konala v termínu 10.–15. 12. 2023 díky programu Erasmus+ a účastnili se jí týmy z Turecka, Portugalska a České republiky. Studenti byli rozděleni do čtyř mezinárodních týmů a zapojili se do workshopu zaměřeného na energetiku, který připravilo Centrum pro změnu klimatu ze Skopje. Studenti prezentovali své materiály o různých zdrojích energie ve svých zemích. Mohli porovnávat zdroje a všímat si alternativních zdrojů.

Součástí akce byla i prohlídka historického centra Prahy, Plzně, Karlových Varů a hradu Loket. Studenti se v rámci akce naučili týmové práci, týmové komunikaci i v angličtině a procvičili si prezentační dovednosti.Galerie

Soubory ke stažení