Problematika středního školství byla hlavním tématem 20. zasedání Pracovní skupiny Vzdělávání

12. července 2023 11:55, Ing. Danuše Jedličková

Dvacáté zasedání Pracovní skupiny Vzdělávání pro území Plzeňského kraje (dále PS Vzdělávání), složené ze zástupců klíčových aktérů ovlivňujících oblast vzdělávání na území Plzeňského kraje se uskutečnilo 29. června 2023 v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Zasedání zahájil náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Ing. Vladimír Kroc společně s vedoucí odboru školství, mládeže a sportu JUDr. Jaroslavou Havlíčkovou, MBA.

Prvním bodem jednání byla prezentace Mgr. Petra Dudy (KÚPK), který přítomné seznámil s aktivitami, které se uskutečnily v projektu „Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Plzeňského kraje II“ včetně činností, které se plánují realizovat v následujícím období. Důležitým bodem bylo také představení Dokumentace KAP pro období 2023-2025 a jednotlivé kroky jejího schvalování. Materiál byl následně schválen.

Zajímavým tématem jednání bylo představení analýzy Vývoje středního školství v Plzeňském kraji, které se ujal Ing. Pavel Beneš (Regionální rozvojová agentura PK). Zaměřil se na vývoj počtu žáků SŠ v Plzeňském kraji podle stupňů vzdělání, projekci počtu žáků SŠ z roku 2020, vývoj zájmu o SŠ v Plzeňském kraji v roce 2022, míru dokončení studia SŠ v Plzeňském kraji.

V závěru jednání JUDr. Jaroslava Havlíčková, MBA přítomným poskytla aktuální informace ze školství, se zaměřením zejména na příjímací řízení na střední školy, a po diskusi ukončila 20. zasedání Pracovní skupiny Vzdělávání pro území Plzeňského kraje.

Důležité dokumenty a prezentace z jednání jsou zveřejněny v přílohách níže.