#JETOTU2 Motto: Planeta Země, život, vzdělávání

16. září 2022 09:50, aktualizováno 12. října 2022 09:51, Mgr. Ludmila Novotná

Projekt #JETOTU je prezentační a vzdělávací aktivitou SVČ RADOVÁNEK a konal na náměstí Republiky v Plzni v sobotu 24. 9. 2022. Tématem pro rok 2022 byla „planeta Země, život, vzdělávání.“

„V loňském roce byla akce velmi zdařilá, což bylo důvodem v ní pokračovat i v letošním roce a přizvat další kolegy ze SVČ a DDM Plzeňského kraje, naše partnery a vážené hosty. V roce 2022 bude tato akce podporou účasti České republiky v předsednictví Rady Evropské unie - udržitelnost a podpora ochrany planety Země“, řekl Marcel Hlaváč, vedoucí marketingové komunikace. Akci podpořil a záštitu nad akcí #JETOTU převzal Rudolf Špoták, hejtman Plzeňského kraje, a ministr pro evropské záležitosti,  doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D.

Na náměstí vznikne stanové městečko, velké podium a sportovní plocha, kde budou veškerou zájmovou činnost představovat pedagogové, odborníci a účastníci kroužků. Budou prezentovat přímo ve výukových stanech vybavených technikou s možností živého streamování a promítání na velkoplošnou ledkovou obrazovku. Aktivity zaberou podstatnou část náměstí a budou sloužit i jako inspirace pro další vrstevníky, pro zvýšení jejich zájmu o přírodovědné, technické, sportovní, taneční, kreativní a další zájmové vzdělávání. Zájemci budou moci navštívit od 10:00 do 19:00 hodin téměř 40 prezentačních stanů, přednáškový kout, sportovní aktivity na vybudovaném hřišti a od 14:00 hodin uvidí speciální pódiový program. Od 19:30 hodin se mohou návštěvníci těšit na Galavečer, kde uvidí vystoupení talentovaných tanečníků a sportovců ze SVČ RADOVÁNEK.

„Chceme poukázat na důležitost vzdělávání ve všech formách, které SVČ, DDM, spolky, NNO a jiné důležité organizace pracující s dětmi, mládeží a veřejností mohou v oblasti zájmového vzdělávání nabídnout. Jsou důležitým článkem v socializaci a komplexním rozvoji osobnosti v celoživotním působení i vzdělávání. V letošním roce jsme přizvali kolegy a kamarády ze SVČ a DDM Plzeňského kraje, jmenovitě Rokycany, Třemošnou, Nýrsko, Plasy, Tachov, Přeštice. Váženými hosty jsou naši další partneři a těmi jsou Europe Direct Klatovy, Eurocentrum, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog, Krajské centrum vzdělávání a jazyková škola, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, Národní pedagogický institut, krajské pracoviště v Plzni, Plzeňská krajskou rada dětí a mládeže, Techmania Science Center, Plzeňský kraj, Město Plzeň, Městský obvod Plzeň 3, MŠMT, MPSV. Dále nesmějí chybět naši podporovatelé a výrobci společenských a deskových her Česká pedagogická komora, Albi Česká republika, a.s., Piatnik Praha s.r.o., Mindok s.r.o. a 4Kavky deskovkářství", říká Bc. Eva Tischlerová, ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK.

V příloze naleznete program a mapu akce.

Podívejte se na promo video z #JETOTU 2022.