Formuláře pro vyúčtování dotace pro rok 2021

15. prosince 2021 16:57, Mgr. Renata Kulhánková

V příloze článku naleznete formuláře vyúčtování dotace poskytnuté z dotačního programu „Podpora sociálních služeb v rámci individuálního projektu Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji 2021 - 2022“.

Vyúčtování poskytnuté dotace z výše uvedeného dotačního programu je příjemce povinen předložit Plzeňskému kraji v termínu do 21. 1. 2022, a to prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky KÚPK, prostřednictvím provozovatele poštovních služeb (v případě zaslání poštou je dostačující razítko podací pošty 21. 1. 2022) nebo osobně doručit na podatelku KÚPK.

V roce 2021 museli někteří poskytovatelé sociálních služeb v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 a vytížeností personálu uzavírat Dohody o provedení práce (nebo Dohody o pracovní činnosti) se studenty či „dobrovolníky“. Vzhledem k naléhavým provozním důvodům je možné v případě uzavření těchto DPP (DPČ) překročit monitorovací ukazatel „Průměrná měsíční výše úvazků za rok 2021“ o více než 20 %. Příloha vyúčtování č. 4 (Monitorovací ukazatele) je pro tento účel upravena a poskytovatel zde uvede hodnotu úvazků zaměstnanců na DPP (DPČ) v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19. Souvislost s epidemií COVID-19 musí být pro případné kontroly prokazatelná.

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Vzhledem k čerpání mimořádných dotací MPSV v souvislosti s epidemií COVID-19 uvádím níže informace ke správnému vyplnění formulářů vyúčtování.

V případě, že poskytovatel obdržel dotaci MPSV v rámci „Mimořádného dotačního řízení MPSV pro rok 2021 na sanaci vícenákladů a výpadku příjmů v souvislosti s trvajícími dopady epidemie COVID-19 do sektoru sociálních služeb (Program podpory E)“ je nutné, aby z důvodu stanovení objektivní výše nákladů na zajištění základních činností sociálních služeb poskytovatel doložil přílohu 3c – náklady a výnosy vztahující se dotaci MPSV z „Programu podpory E“.

V souvislosti s výše uvedeným došlo k úpravě formuláře přílohy vyúčtování č. 4 Monitorovací ukazatele služby. Příjemce dotací MPSV (Program podpory E) musí v příloze č. 4:
• zahrnout do nákladů sociální služby kromě nákladů uvedených v příloze 3a také náklady uvedené v příloze 3c (Program podpory E),
• zahrnout do úhrad od klientů kromě úhrad uvedených v příloze 3a také část dotace (výnosů) uvedené v příloze 3c odpovídající výši výpadků z příjmů (z úhrad), na které byla dotace poskytnuta.

V případě, že poskytovatel obdržel dotaci MPSV v rámci:
• Mimořádného dotačního řízení pro rok 2021 na úhradu výdajů registrovaných poskytovatelů sociálních služeb na antigenní testování;

• Mimořádného dotačního řízení pro rok 2021 na mimořádné finanční ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID-19 (Program podpory C);

tyto finanční prostředky ani náklady z nich hrazené se ve vyúčtování NEPROJEVÍ.

Kontaktní osoby:
Mgr. Renata Kulhánková (referent Oddělení správní a realizace projektů), e-mail: renata.kulhankova@plzensky-kraj.cz, tel: 377 195 178