XXV. ročník turnaje v sálové kopané hostila Plzeň

obrazek
24. dubna 2019 09:54, aktualizováno 08:54, Petra Olivková

Ve dnech 12. a 13. dubna 2019 se sjely fotbalové týmy z dětských domovů do sportovní haly LOKOMOTIVA v Plzni na tradiční turnaj v sálové kopané, který pořádá náš Dětský domov DOMINO v Plzni. Naše pozvání k účasti opět přijal i spřátelený tým z Německa, z  Regensburgu. Celkem se turnaje zúčastnilo 13 týmů.

Na organizaci turnaje se podílel, vedle vedení dětského domova, celý sehraný tým zaměstnanců našeho domova, ve kterém každý zastává už po dlouhá léta určitou roli. Díky tomu a s přispěním profesionálního rozhodčího se opět podařilo uspořádat turnaj na velmi dobré úrovni. Velký podíl na úrovni turnaje měly i hodnotné dary, věnované sponzory jak na občerstvení hráčů, tak na věcné ceny pro všech 13 týmů. Naše velké poděkování proto patří všem, kteří se na turnaji nějakou formou pomoci podíleli.

Turnaj se letos opět konal pod patronací starosty Městského obvodu Plzeň 3. Turnaj slavnostním výkopem zahájil starosta Mgr. David Procházka a ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. Předtím však ještě halou zazněla česká státní hymna v podání Miro Bartoše, který v minulosti žil v našem domově. Zahájení turnaje se jako každoročně zúčastnili zástupce odboru školství Krajského úřadu Plzeňského kraje a zástupce FC Viktoria.

Souběžně s fotbalovými zápasy probíhaly ve sportovní hale i doprovodné akce, kterých se mohly účastnit všechny přítomné fotbalové týmy vč. jejich doprovodu. Byly to soutěže ve stolním tenisu a v šipkách, jejichž vítězům byly předány ceny rovněž při závěrečném vyhlašování.

Celá atmosféra turnaje byla přátelská, ale v rozhodujících okamžicích nechybělo to správné mohutné fandění diváků. Na turnaj a na své kamarády a vychovatele se přišli podívat i někteří bývalí obyvatelé našeho domova, které vždy rádi vidíme. Zahráli si i ve společném zápase jako týmy Old Domino versus Live Domino. V zápase zvítězil tým Live Domino.

Závěrečného předávání cen se ujala patronka Domina Lucie Benešová – Matonohová společně s místostarostou MO Plzeň 3 Petrem Balounem.

Vítězem letošního turnaje se stal tým DD Horšovského Týna, na 2. místě byl tým DD Dolní Počernice a na třetím se umístil DD Domino, Plzeň.

Blahopřejeme všem vítězným týmům i jednotlivcům!!!

Přejeme všem dětem z dětských domovů i všem našim kolegům – vychovatelům hezký letošní rok. A v tom příštím roce 2020 se budeme těšit s Vámi a se všemi na shledanou na 26. ročníku mezinárodního turnaje dětských domovů v sálové kopané v Plzni.

Děti a členové organizačního týmu
z DD Domino v Plzni

Fotogalerie: