Uzavření smlouvy o dílo na tvorbu DTM DMVS PK

16. července 2012 13:47, aktualizováno 11. října 2012 14:22, Michal Souček

Plzeňský kraj uzavřel v červenci roku 2012 smlouvu o dílo se společností GEOREAL spol. s r.o. na realizaci díla "Dodávka digitální technické mapy pro projekt Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje" (zkrácený název: DTM DMVS PK).

Předmětem díla jsou zejména následující činnosti:

1. Založení datového skladu DTM PK

• Převzetí dostupných dat UMPS Správců sítí (Telefónica  Czech Republic, a.s., ČEZ Distribuce a.s., RWE Distribuční služby, s.r.o.), Plzeňského kraje, měst a obcí, příp. dalších subjektů (ŘSD, SŽDC, Správci povodí, atd.) od Plzeňského kraje, který bude prostředníkem mezi dodavatelem a poskytovateli dat.
  • Zpracování
    • prováděcího projektu řešení zpracování dat, včetně jejich detailní analýzy,
    • návrh datového modelu,
    • vypracování metodických pokynů (Provozní řád) pro provádění aktualizace dat a definování práv a povinností účastníků projektu,
    • pravidla pro oběh dat a způsob s jejich nakládáním,
    • dodávka funkčního SW řešení.
    • služeb poskytování dat, interakce se Správci sítí a TI, testování systému,
  • Dodávka SW technologie do Technologického centra Plzeňského kraje pro správu dat ÚMPS, inženýrských sítí a metadat v relační databázi respektující geometrické vlastnosti objektů podle normy OGC Simple Feature Specification
  • Postupné načítání konsolidovaných dat do datového skladu JDTM PK.

2. Konsolidace datového skladu ÚMPS (Konsolidace ÚMPS)

• Konsolidace dat ÚMPS formou obnovy a v ostatních částech formou
  • Obnova dat dle ve vybraných lokalitách dle rozsahu a požadavků uvedených v TS

3. Implementace datového skladu (DS) a prověření chodu aplikací a oběhu dat

• Tato část bude zahájena v návaznosti s ukončením Části „A“ a bude probíhat po dobu realizace díla tj. do 30.9.2013.
  • Tato část bude vzájemně koordinována s Částí „B“ tzn. bude v souvislosti s průběhem konsolidace dat dle vzájemně odsouhlaseného harmonogramu (území kraje bude rozdělené na pracovní územní celky) postupu prací, data se tedy budou zapracovávat průběžně s ohledem na implementaci celého systému
  • V této etapě se bude přihlížet k faktu, že prověřením musí projít průběžně dodávaná data. Systém i datové vstupy a výstupy musí splnit všechny požadavky na budoucí údržbu dat a chod systému.

4. Vybudování Portálu DTM PK v Technologickém centru Plzeňského kraje s následující charakteristikou:

• Portál pro zpřístupnění informací, geografických dat, mapových služeb a metadat Plzeňského kraje, myšleno především data DTM (v návaznosti na portál DMVS PK) pro cílové skupiny uživatelů (partnerů) a který bude obsahovat minimálně služby registrační, vyhledávací, prohlížecí, staho­vací a transformační.
  • Systém pro evidenci, údržbu, zpracování a výdej dat DTM.
  • Portál bude zahrnovat komponenty pro:
    • řízení přístupových práv,
    • prohlížení stavu datového skladu (mapový prohlížeč),
    • založení a evidenci aktualizačních zakázek,
    • sledování životního cyklu zakázky.

5. Poskytování podpory po dobu 5,5 (66 měsíců) let dle podmínek v technické specifikaci

6. Poskytnutí časově neomezené licence k užití dodaného plnění

Celé dílo bude dle smlouvy o dílo dokončeno do 30.9.2013.

Více o projektu Digitální mapa veřejné správy Plzeňského kraje: http://dmvs.plzensky-kraj.cz