Sportovní hry dětských domovů 2017 v Plané

29. května 2017 12:51, aktualizováno 11:51, Petra Olivková

Regionální kolo Sportovních her dětských domovů pořádal dne 18. 5. 2017 Dětský domov Čtyřlístek v Plané. Městský stadion přivítal děti ze všech 7 dětských domovů zřizovaných Plzeňským krajem a dále z dětského domova v Mariánských Lázních a v Aši.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:

Běh 100m
Skok daleký
Skok vysoký
Vrh koulí
Běh 800m – dívky
Běh 1500m – chlapci
Štafeta 4x100m
Malá kopaná
Odbíjená

Nejšikovnější děti tentokrát přijely z Dětského domova v Horšovském Týně a vybojovaly si 1. místo v celkovém hodnocení. Druhý skončil Dětský domov v Aši a třetí místo patřilo Dětskému domovu Mariánské Lázně.

Sportovci, kteří se umístili na prvních dvou místech z každé disciplíny, získali nominaci na celostátní kolo Sportovních her, které se bude konat 1. 9. 2017 v Praze. Federace dětských domovů ČR zajišťuje a finančně podporuje tyto celostátní sportovní hry dětí z dětských domovů. V některých letech organizuje na území ČR i mezinárodní kolo, popř. zajišťuje účast českých dětí na hrách v zahraničí.

Fotogalerie: