Smlouva o spolupráci s Vodárnou Plzeň a.s.

07. prosince 2015 15:32, aktualizováno 14:32, Michal Souček

Plzeňský kraj uzavřel smlouvu o spolupráci při tvorbě, aktualizaci a správě Digitální technické mapy Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje se společností Vodárna Plzeň a.s., která je význámným provozovatelem vodovodů a kanalizací na území Plzeňského kraje.

Smluvní strany uzavírají tento smluvní vztah k realizaci projektu DTM DMVS PK, jedné z částí DMVS PK, která je IT projektem zajišťujícím sjednocení dat z různých geografických informačních systémů do jedné aplikace. Předmětem této smlouvy je vzájemná spolupráce a koordinace mezi smluvními stranami při zajišťování provozní fáze projektu DTM DMVS PK. Plzeňský kraj považuje uzavření této smlouvy jako další zásadní krok pro úspěšnou realizaci celého projektu Digitální mapy veřejn správy Plzeňského kraje.

Smlouva zejména řeší:

• Závazky a oprávnění smluvních stran při tvorbě, aktualizaci a správě DTM DMVS PK
  • Způsob užívání a ochranu dat
  • Smluvní sankce a odpovědnost za škodu

V prosinci 2015 došlo k vzájemnému předání dat za území obcí Kralovice, Dýšina, Heřmanova Huť, Chrást, Město Touškov, Nýřany, Plasy, Stod, Tlučná, Třemošná, Všeruby a Plzeň.