Setkání s partnerem projektu Klidné příhraničí Aktionsbündnis Čerchov

23. června 2015 22:39, aktualizováno 21:39,

V přátelském duchu proběhla v úterý 16.6.2015 ukázka výstupů dokončeného projektu Plzeňského kraje „Klidné příhraničí“ pro partnera projektu, akční skupinu Aktionsbündnis Čerchov. Akční skupina byla zastoupena starostou města Waldmunchen panem Markusem Ackermannem, ukázky se zúčastnil i Ing. Jan Bozděch, Ph.D., starosta Městyse Klenčí pod Čerchoven a zástupce Policie České republiky - Územního odboru Domažlice, por. Bc. Josef Kabourek.
Mimo vlastní ukázky portálu projektu Plzeňského kraje „Systém sběru informací o průjezdu a měření rychlosti vozidel na území Plzeňského kraje“ došlo i na věcnou diskuzi o možnostech další spolupráce a rozvoje projektu. Díky zájmu odboru informatiky Krajského úřadu Plzeňského kraje a akční skupiny Aktionsbündnis Čerchov tak bude iniciována aktivita směřující do oblasti sdílení a výměny dat pro portál, např. v oblasti volných parkovacích míst v příhraničních obcích a městech. Ve hře je i možnost výměny dat v oblasti turistického ruchu a kulturních akcí připravovaných na české a německé straně.