Rukodělná soutěž pro žáky a žákyně škol Plzeňského kraje "Řemeslo má zlaté dno 2015"

20. srpna 2014 10:52, aktualizováno 21. listopadu 2018 09:43, Alena Altmanová

Pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse vyhlašuje náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček pro rok 2015 soutěž pod názvem " Řemeslo má zlaté dno "

Soutěž je určena pro žáky a žákyně škol Plzeňského kraje ve třech věkových kategoriích:

• 1. stupeň ZŠ (1. – 5. třída)
  • 2. stupeň ZŠ (6. – 9. třída)
  • Střední školy (1. a 2. ročník)

Soutěž základních a středních škol „Řemeslo má zlaté dno“ je vyhlášena  pro výrobky určené jako:

• suvenýry
  • hračky
  • vyučovací pomůcky
  • oděvní doplňky, šperky
  • vybavení domácnosti
  • vše pro zahradu
  • nástroje a technické pomůcky
  • hlavolamy

Soutěž je vyhlášena na základě usnesení Rady Plzeňského kraje č. 2451/14 ze dne 18. 8. 2014 v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů.

Specifikace provedení: Vlastnoručně řemeslně vyrobený předmět jednotlivcem, bez omezení techniky (do velikosti 0,8m x 0,8m x 0,8m).

Termín:

1. školní kolo – končí 24. dubna 2015, každá škola může vyhlásit jednoho vítěze v každé věkové kategorii, který postupuje do krajského kola.

2. krajské kolo – soutěžní výrobky musí být předány Středisku služeb školám Plzeň, Částkova 78 do 7. května 2015.

Každá škola může zaslat pouze 1 soutěžní práci (každé věkové kategorie – vítěze školního kola).

Adresa k předání soutěžních prací:

Středisko služeb školám, Plzeň, Částkova 78, 306 13 Plzeň

Výrobky lze doručit osobně nebo poštou, ale vždy tak aby byly předány
do 7. května 2015 do 12:00 hodin.
Předmět, prosím, označte nápisem „Řemeslo má zlaté dno“. Z došlých prací bude uspořádána výstavka a vítězové budou slavnostně přijati v Techmania Science Center o.p.s. Po výstavce bude výrobek vrácen zpět.

Další ustanovení: Každá soutěžní práce musí být opatřena štítkem o velikosti
7 x 4 cm pouze se jménem autora. Ke každé soutěžní práci bude přiložena registrační karta, která je přílohou těchto propozic.

Hodnocení: Soutěžní práce v rámci krajského kola soutěže vyhodnotí komise pod vedením náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, sestavená z odborníků pro řemeslné obory. Žáci budou oceněni věcnými cenami (1. cena notebook, 2. cena mobilní telefon, 3. cena digitální fotoaparát, zvláštní ceny tablety a ceny diváků digitální fotoaparáty).

Pokyny: Výrobky zpracovává soutěžící bez účasti dospělých. Stroje se smí používat jen s dozorem. Obracíme se na učitele praktického vyučování a učitele odborného výcviku k motivaci žáků k účasti v této soutěži.

Hodnotící prvky: originalita, nápad, technické provedení

Kontaktní osoba: Alena Altmanová, Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje, telefon: 377 195 437, e-mail: alena.altmanova@plzensky-kraj.cz