Podpora technického vzdělávání

Dopravní průmyslovka má pro praxi žáků nové drony

Střední průmyslová škola dopravní v Plzni si převzala drony pro studenty oboru zaměřeného na bezpilotní systémy. Drony jim poslouží pro zkvalitnění výuky a získání hlubších odborných znalostí. Absolventi oboru se pak lépe uplatní na pracovním trhu.

Centrum odborného výcviku vyrostlo přímo v Doosan Škoda Power

Přímo v prostorách jednoho z největších dodavatelů parních turbín na světě společnosti Doosan Škoda Power bylo v úterý 7. 11. 2023 otevřeno Centrum odborného výcviku. Prohlubuje se tím spolupráce se středními školami a Plzeňským krajem. Centrum totiž poskytne žákům vybraných studijních oborů skvělé zázemí pro jejich odbornou praxi

Diskuse s hejtmanem a Paktem zaměstnanosti se na Tachovsku zúčastnila dvacítka tamních firem

Se členy „TEO“ - Sdružení pro rozvoj technického vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů v regionu Tachov jednal v úterý 19. září 2023 hejtman Rudolf Špoták společně se zástupci Paktu zaměstnanosti PK a odboru školství, mládeže a sportu KÚPK. Diskuse na aktuální témata související s potřebami zaměstnavatelů, odborným vzděláváním a digitalizací se konala ve Střední průmyslové škole Tachov, Světce.

Mezinárodní robotickou soutěž vyhrál tým žáků z Plzně

Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a Středním odborným učilištěm elektrotechnickým, Plzeň, Vejprnická 56 pořádal dne 16. února 2021 Mezinárodní robotickou soutěž „ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2021 EU“. V soutěži se utkaly dvoučlenné týmy studentů ve věku 17 – 21 let z České republiky, Chorvatské republiky, Spolkové republiky Německo a Slovenské republiky. Soutěž probíhala on-line formou za splnění epidemických podmínek, stanovených v jednotlivých státech.

Regionální firmy podporují technické vzdělávání

Ve čtvrtek 18. ledna 2018 pořádalo Střední odborné učiliště Domažlice den otevřených dveří ve své škole ve Stodě, při kterém obdrželo velkorysý dar od firmy Lintech Domažlice...