Podpora technického vzdělávání

Jak se uplatnit na pracovním trhu v Plzeňském kraji po střední škole? Prezentační video sedmi významných technologických firem vám třeba napomůže.

Jak se uplatnit na pracovním trhu v Plzeňském kraji po střední škole? Prezentační video sedmi významných technologických firem vám třeba napomůže.

Studovat technický obor v Plzeňském kraji je ta správná volba

Studovat technický obor v Plzeňském kraji je ta správná volba. Následující videa mohou být inspirací pro výběr povolání.

Dopravní průmyslovka má pro praxi žáků nové drony

Střední průmyslová škola dopravní v Plzni si převzala drony pro studenty oboru zaměřeného na bezpilotní systémy. Drony jim poslouží pro zkvalitnění výuky a získání hlubších odborných znalostí. Absolventi oboru se pak lépe uplatní na pracovním trhu.

Centrum odborného výcviku vyrostlo přímo v Doosan Škoda Power

Přímo v prostorách jednoho z největších dodavatelů parních turbín na světě společnosti Doosan Škoda Power bylo v úterý 7. 11. 2023 otevřeno Centrum odborného výcviku. Prohlubuje se tím spolupráce se středními školami a Plzeňským krajem. Centrum totiž poskytne žákům vybraných studijních oborů skvělé zázemí pro jejich odbornou praxi

Diskuse s hejtmanem a Paktem zaměstnanosti se na Tachovsku zúčastnila dvacítka tamních firem

Se členy „TEO“ - Sdružení pro rozvoj technického vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů v regionu Tachov jednal v úterý 19. září 2023 hejtman Rudolf Špoták společně se zástupci Paktu zaměstnanosti PK a odboru školství, mládeže a sportu KÚPK. Diskuse na aktuální témata související s potřebami zaměstnavatelů, odborným vzděláváním a digitalizací se konala ve Střední průmyslové škole Tachov, Světce.