RÚIAN – Registr územní identifikace, adres a nemovitostí

21. července 2011 09:38, aktualizováno 18. dubna 2012 15:26,

Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) odpovídá za vybudování a správu RÚIAN. Data v RÚIAN budou editována prostřednictvím nově budovaného informačního systému územní identifikace (ISÚI). Pro zápis údajů do tohoto systému připravil ČÚZK pro obce aplikační software a je nutné, aby budoucí uživatelé byli seznámeni s tím, jak tento software ovládat a údaje do systému zapisovat.

Krom seminářů jsou pořádány i školení školitelů ISÚI na ČÚZK. ČÚZK nabízí možnost, stát se školitelem  a školit pracovníky obcí, kteří budou pracovat s registry. Tato školení jsou poskytována zaměstnanci ČÚZK zcela zdarma a probíhají v Praze - Český úřad zeměměřický a katastrální.

Bližsí informace na stránkách www.ruian.cz  nebo u paní  Ing. Hana Gubániová, e-mail: hana.gubaniova@cuzk.cz.