Plzeňský kraj získal první medaili na hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže 2014

obrazek
21. ledna 2014 09:21, aktualizováno 10:32, Mgr. René Zeithaml

V pondělí se naplno rozběhly soutěže v běžeckých a alpských discipilínách, v lyžařském orientačním běhu a biatlonu. Krátkým programem zahájili závod krasobruslaři. Hokejisté začali turnaj výhrou 4 : 3 nad Zlínským krajem. Ve druhém zápase dne však těsně podlehli Libereckému kraji 1 : 2. Přes nepřízeň počasí se podařilo pořadatelům dodržet program alpského lyžování. Zde získala Tereza Nová 5. a Barbora Zíková 6. místo. Barbora je mimo jiné dvojnásobnou mistryní Německa v alpských disciplínách. Obě děvčata přispěla svým výsledkem do bodového hodnocení krajů. Největší úspěch však zaznamenal Ondřej Hasman, který v lyžařském orientačním běhu získal bronzovou medaili.

Fotogalerie:

Jeden z prvních rozhovorů v lyžařské kariéře Jonáše Forejtka

Nejúspěšnější sjezdařky prvního dne Tereza Nová (5.místo) a Bára Zíková (6.místo)