Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže 2013

04. února 2013 07:21, aktualizováno 06. února 2013 19:42, Mgr. Ladislav Harvánek

Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže 2013

Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže proběhnou ve dnech 23.6. - 28.6.2013 ve Zlínském kraji. Hlavním olympijským městem bude Uherské Hradiště, soutěže budou ale také probíhat ve Zlíně, Otrokovicích, Ostrožské Nové Vsi, Hluku, Starém městě u Uherského Hradiště a v Luhačovicích. Všechna sportoviště jsou v blízkém dosahu od centra her, budou propojena příměstskou hromadnou dopravou (železniční trať Otrokovice-Staré město-Uherské Hradiště– Kunovice-Ostrožská-Nová Ves). Ubytování účastníků je v bezprostřední vzdálenosti od sportovišť.

Zahajovací ceremoniál bude po příjezdu výprav v neděli 23.6. odpoledne na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Soutěže budou probíhat od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.. Závodit se bude v těchto oficiálních sportech a doprovodných soutěžích: atletika, basketbal, cyklistika, fotbal, házená, kanoistika, nohejbal, orientační běh, plavání, sportovní střelba, stolní tenis, tenis, triatlon, veslování, volejbal, vzpírání, taneční a výtvarná soutěž. Na medailové ceremoniály v Uherském Hradišti v pondělí, středu a čtvrtek bude pro sportovce ze Zlína vypraven zvláštní olympijský vlak, na úterní ceremoniál taktéž v opačném směru. Závěrečný ceremoniál se bude konat ve čtvrtek večer, v pátek odjedou výpravy domů.

Za Plzeňský kraj je přihlášeno 172 sportovců do všech sportů kromě veslování a taneční soutěže.