Hejtman přijal úspěšné olympioniky Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže 2014

08. dubna 2014 10:01, aktualizováno 02. dubna 2015 13:28,

Mladé sportovce, kteří úspěšně reprezentovali Plzeňský kraj na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže 2014, a jejich trenéry přijal na krajském úřadě 7. dubna 2014 hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs spolu s Jiřím Stručkem, náměstkem hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Téměř desítku medailistů v doprovodu jejich trenérů přivítal na krajském úřadě hejtman Václav Šlajs: „Plzeňský kraj mladé sportovce dlouhodobě podporuje a mě velmi těší, že zde mohu přivítat medailisty, kteří náš kraj tak úspěšně reprezentovali na zimní olympiádě na Vysočině." Hejtman také doplnil, že příští rok se v našem kraji chystá velká sportovní událost. Plzeňský kraj bude od 14. do 19. června 2015 pořadatelem Her VII. letní olympiády dětí a mládeže.
Mladým sportovcům byly předány poukázky na nákup sportovního zboží a drobné dárky. Setkání zpestřilo vystoupení akordeonistky Marie Čejnové, která v letošním roce vyhrála soutěž Plzeňský Orfeus.

HRY VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR 2014
KONANÉ OD 19. 1. DO 24. 1. 2014 V KRAJI VYSOČINA

Přehled medailistů a bodovaných míst pro Plzeňský kraj

Barbora Zíková

Lucie Mužíková
   krasobruslení

Fotogalerie:

Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže hostil ve dnech 19. až 24. ledna 2014 Kraj Vysočina. Projekt Českého olympijského výboru je ojedinělý, nemá v jiných státech obdoby a je to největší sportovní svátek sportovně talentované mládeže v České republice. Letošní olympiády se zúčastnilo téměř 1.100 sportovců, kteří soutěžili v disciplínách: alpské lyžování, běžecké lyžování, lyžařský orientační běh, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, biatlon a snowboarding. Každá olympiáda má kulturní doprovodnou soutěž, letos to byla hra na akordeon.
Za Plzeňský kraj se olympiády zúčastnilo celkem 88 účastníků – 71 sportovců a 17 trenérů a členů doprovodu. Sportovci soutěžili ve všech pořádaných sportech.

Foto: Jindra Radová