Čtvrté zasedání Pracovní skupiny Vzdělávání

03. října 2016 15:33, aktualizováno 14:33, Bc. Jan Honomichl

Dne 9. června 2016 se opět sešla Pracovní skupina Vzdělávání pro území Plzeňského kraje (PS Vzdělávání).

4. zasedání PS Vzdělávání zahájil náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu pan Jiří Struček. Dále vystoupil Mgr. Petr Duda, který seznámil členy PS Vzdělávání s průběhem realizace projektu „Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Plzeňského kraje“, s aktuálními informacemi týkajících se akčního plánování a s harmonogramem důležitých výzev pro oblast školství na rok 2016 a 2017.

Hlavním bodem programu bylo projednání a schválení Dokumentu KAP – Prioritizace potřeb na území Plzeňského kraje včetně přílohy Rámec pro podporu infrastruktury a investic v Plzeňském kraji za všechny zřizovatele. Členové PS Vzdělávání byli seznámeni s metodikou vzniku dokumentů, s jejich obsahem a využitím pro další fázi přípravy KAP. Oba dokumenty také podléhají schválení Regionální stálé konference. Rámec pro podporu infrastruktury a investic bude po schválení v RSK následně zaslán na Ministerstvo pro místní rozvoj a bude podkladem při hodnocení projektů škol podaných do výzev Integrovaného regionálního operačního programu. Termín pro odevzdání Rámce byl stanoven do 30. června 2016. Dokumenty byly PS Vzdělávání schváleny a doporučeny ke schválení Regionální stálé konferenci.

Níže jsou zveřejněny všechny důležité dokumenty a prezentace ze 4. zasedání PS Vzdělávání.