Інформація про освіту українських дітей/Informace o vzdělávání ukrajinských dětí

obrazek
11. března 2022 08:44, aktualizováno 27. června 2022 09:13, Petra Olivková

Перед тим, як сім’я почне займатися питаннями влаштування дітей у колектив, необхідно забезпечити їхнє психічне благополуччя та здоров’я. Протягом перших трьох місяців перебування в Чехії не обов’язково починати дошкільну освіту та відвідування школи. Після приїзду до Чехії необхідно забезпечити сім’ю сім необхідним для повсякденного життя, дати можливість членам сім’ї бути разом, відпочити та акліматизуватися до нового середовища. Акліматизація може зайняти у дітей кілька місяців, і не потрібно поспішати в шкільне середовище.

Інформацію про залучення українських дітей до дитячого садка, початкової та середньої школи можна знайти у прикріпленому файлі чеською та українською мовами.


Dříve než rodina začne řešit umístění dětí do kolektivu, je třeba zabezpečit jejich duševní pohodu a zdraví. Po dobu prvních třech měsíců pobytu v ČR není nutné zahájit povinné předškolní vzdělávání a povinnou školní docházku. Po příchodu do ČR je potřeba zajistit především zázemí rodiny pro každodenní život, umožnit členům rodiny být spolu, odpočinout si a aklimatizovat se na nové prostředí. Aklimatizace může dětem trvat i několik měsíců a do školního prostředí není nutné spěchat.

Informace k začlenění ukrajinských dětí do vzdělávání v mateřských, základních a středních školách najdete v přiloženém souboru v českém i ukrajinském jazyce.


Soubory ke stažení