Zpráva o realizaci Regionálního akčního plánu Plzeňského kraje za rok 2022

13. dubna 2023 14:24, Ing. Petra Ježková

Zpráva o realizaci Regionálního akčního plánu Plzeňského kraje za rok 2022 obsahuje analýzu čerpání finančních prostředků z operačních programů financovaných z evropských fondů, jak na území kraje, tak ve srovnání se zbytkem republiky.

Zpráva je členěna do 3 hlavních částí, přičemž první část je zaměřena na analýzu čerpání finančních prostředků z operačních programů ESIF pro programové období 2014–2020, které byly vymezeny usnesením vlády ČR č. 867 ze dne 28. listopadu 2012 a analýzu čerpání finančních prostředků nového programového období 2021 - 2027. Každý z operačních programů je analyzován na úrovni specifických cílů a sledovány jsou zde údaje o předložených projektech, projektech schválených a projektech, které jsou již v realizaci, případně ukončené. Čerpání je zde sledováno jak z krajského, tak celorepublikového hlediska a pro lepší názornost obsahuje tato část zprávy nejen data vztahující se k roku 2022, ale také k programovému období jako celku.

Druhá část zprávy obsahuje analýzu čerpání finančních prostředků ESIF z územního hlediska, nebo-li pohledem dovnitř kraje na to, jak si vedly jednotlivé obce Plzeňského kraje. Poslední část zprávy je pak věnována představení některých zajímavých projektů, které jsou nebo byly v tomto období realizovány na území Plzeňského kraje.

Realizováno v rámci projektu "Technická pomoc - Zajištění fungování regionální stálé konference pro území Plzeňského kraje IV".