Zpráva o hodnocení plnění Regionálního akčního plánu Plzeňského kraje za rok 2020

28. listopadu 2022 16:24, Mgr. Lenka Pózelová

Zpráva o hodnocení plnění Regionálního akčního plánu je zaměřená na čerpání finančních prostředků z operačních programů Evropské unie, kde se sleduje čerpání finančních prostředků vztahující se nejen k roku 2020, ale k celému programovému období 2014 – 2020. Regionální akční plán je novým nástrojem politiky regionálního rozvoje ČR realizovaným na území každého kraje a za jeho správu zodpovídá příslušná regionální stálá konference. Regionální akční plán Plzeňského kraje byl vytvořen na základě metodiky vydané Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a dále vychází z potřeb kraje definovaných mj. v Programu rozvoje Plzeňského kraje.

Zpráva je členěna do 3 hlavních částí. První část je zaměřena na analýzu finančních prostředků z operačních programů Evropské unie (ESIF), kde jsou sledovány veškeré údaje o projektech a čerpání je zde vyhodnoceno jak z krajského, tak i celorepublikového hlediska. Druhou částí zprávy je analýza čerpání finančních prostředků ESIF z územního hlediska. A poslední část obsahuje informace o zajímavých příkladech projektů, které jsou nebo byly v tomto období realizovány území našeho kraje.

Zpráva byla projednána a schválena Regionální stálou konferencí pro území Plzeňského kraje dne 17. července 2021 usnesením č. RSK PK 01/15/KEH/2021.