Závodivé hry seniorů proběhly tradičně na stadionu v Plzni Skvrňanech

07. října 2021 12:35, aktualizováno 12:53, Mgr. René Zeithaml

Osm družstev po šesti závodnících se utkalo 6. října 2021 na Závodivých hrách pro seniory, které pro ně připravila krajská organizace spolku Senioři České republiky.

Akce se uskutečnila na atletickém stadionu v Plzni Skvrňanech. Jejího zahájení se zúčastnila hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a její náměstek pro sociální oblast Rudolf Špoták. Dalšími hosty byli zástupci města Plzně, jednotlivých plzeňských obvodů či starostové vybraných krajských měst a obcí.

V měřené jízdě na koloběžce, hodu na koš či vstřelování gólu do hokejové branky se utkaly týmy z Plzně, Zbůchu či Sušice. „Ve zdravém těle zdravý duch. Jsem si jistá, že pro soutěžící seniory to platí stoprocentně. Přeji všem soutěžícím, aby si sportovní den užili ve zdraví,“ pozdravila všechny přítomné hejtmanka Ilona Mauritzová.