Kraj podporuje seriál cyklistického závodu AC Heating cup 2024

Plzeňský kraj je v letošním roce partnerem cyklistického seriálu AC Heating cup 2024 - Pohár Plzeňského kraje. Ten startuje v Domažlicích v dubnu. Již na konci března ale obsadí cyklisté světového formátu Stupno ve kvalifikačním závodě na OH v Paříži.

Startuje jubilejní 15. ročník soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje

Letos je tomu již 15. let, kdy první „odvážlivci“ přihlásili svoje výrobky do soutěže o nově udílenou značku Ministerstvem zemědělství určenou pro nejlepší regionální výrobky. Za tuto dobu si značka Regionální potravina vydobyla jak mezi výrobci potravin, tak i mezi spotřebiteli významné renomé.

Totem letí už čtvrtstoletí

Motto Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM v titulku odkazuje na výročí 25 let existence této dobrovolnické organizace, díky níž se stovky dětí dokázaly připravit do školy, tisíce dobrovolníků pomohly s organizací řady akcí, stovky seniorů našly smysl života i v pozdním věku.

Tibetská vlajka zavlála na krajském úřadě

Také letos podpořil Plzeňský kraj vyvěšením tibetské vlajky nejen mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet ale především humanistické hodnoty a důraz na ochranu lidských práv. Vlajka bude na budově úřadu do pondělního rána.

Před 174 lety se narodil Tomáš Garrigue Masaryk

Proslovy představitelů Plzeňského kraje a města Plzně bylo 7. března 2024 za účasti veřejnosti u památníku národního osvobození na Masarykově náměstí v Plzni uctěno 174. výročí narození prvního českého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.