Dobrovolníci převzali cenu Křesadlo

Již XVI. ročník oceňování dobrovolnické činnosti v Plzeňském kraji Křesadlo 2021 pořádala Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA. Slavnostní předání cen proběhlo 21. října 2021 v prostorách DEPO2015 v Plzni. Nad akcí převzala záštitu hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Žádost o kotlíkovou dotaci mohou podat lidé s nižšími příjmy v listopadu

Rodiny s nižšími příjmy si budou moci v listopadu podat předžádost v programu na kotlíkové dotace, kde mohou získat dotaci až 95 % nákladů na plynový kondenzační kotel nebo na kotel na biomasu. Příjem předžádostí spustí Plzeňský kraj 15. 11. 2021. Žadatelé musí však splňovat podmínky o maximální výši příjmu na jednoho člena domácnosti. Výjimku mají pouze domácnosti složené z důchodců pobírajících starobní či invalidní důchod 3. stupně.

Kraj doporučuje školám zvážení ředitelského volna

V návaznosti na doporučení hlavní hygieničky a s ohledem na epidemickou situaci v regionu doporučuje Plzeňský kraj svým školám a školským zařízením, aby ředitelé zvážili možnost využití ředitelského volna na první dva dny v příštím týdnu a spojili je s podzimními prázdninami. Rozhodnutí samotné je na ředitelích škol.

Český hydrometeorologický ústav varuje před silným větrem

Český hydrometeorologický ústav vydal ve čtvrtek 21. 10. 2021 pro území Plzeňského kraje (Domažlice, Klatovy, Sušice, Tachov) výstrahu před silným větrem. Toto varování platí od časných ranních hodin do 20:00. Očekáván je silný jihozápadní, postupně západní vítr 8 až 13 m/s, místy s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (až 125 km/h).

Vochomůrky představily nové prostory ve Vochově

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a její náměstci Rudolf Špoták a Pavel Karpíšek se v úterý 19. října 2021 zúčastnili slavnostního otevření nově zrekonstruovaných prostor Mezigeneračního a volnočasového centra Vochomůrky ve Vochově.