Tiskové zprávy

Žáci a studenti v kraji odevzdali k recyklaci 3,83 tuny elektra

Celkem 3.830 kg vysloužilého elektra odevzdali v loňském roce k recyklaci školáci a studenti z Plzeňského kraje v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Podle dat společnosti Elektrowin se díky nim podařilo z vybraného elektra získat prostřednictvím recyklace mimo jiné 2.203 kg železa, 78 kg mědi a 96 kg hliníku.

Muzea a galerie otvírají 3.května

Muzea a galerie Plzeňského kraje zpřístupňují od 3. května 2021 svoje expozice. V souladu s vládními nařízeními nejsou možné skupinové prohlídky, ale muzea a galerie umožní prohlídky jednotlivcům či rodinám za dodržení určitých podmínek.

Aktualizovaná koncepce cykloturistiky a cyklodopravy

Schválením Aktualizace koncepce cykloturistiky a cyklodopravy v Plzeňském kraji dojde k zjednodušení, zpřehlednění a zlepšení logické a dopravní struktury páteřní sítě tras a vzniku sítě cyklotras, které budou nedílnou součástí dopravního systému.

Naše poděkování pro zdravotní sestry

U příležitosti Mezinárodního dne sester, který připadá na středu 12. května, poděkuje Plzeňský kraj zdravotním sestrám za jejich záslužnou práci, která je mnohdy spíše posláním než zaměstnáním.

Jednání Krizového štábu Plzeňského kraje 30.4.2021

Na jednání Krizového štábu Plzeňského kraje byla situace vyhodnocena jako velmi dobrá. Počty nemocných i hospitalizovaných v kraji klesají. Dodávky vakcín na následující měsíce jsou přislíbené vyšší, proočkovanost obyvatel stoupá