Poděkování emeritní ředitelce Bukačové

Dlouhých 32 let stála Irena Bukačová v čele Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. V pátek 13. května proto proběhlo slavnostní poděkování emeritní ředitelce za její dlouholetou, neúnavnou a houževnatou práci.

V Bärnau vznikne středověká eko-osada

Usazením žulového kamene byl v pondělí 16. května zahájen projekt stavby přírodní osady Bärnau a zároveň i Jarní společenské setkání na Zlaté cestě zástupců z oblasti politické, hospodářské a těch, kteří se dnes věnují přeshraniční spolupráci regionů Bärnau – Tachov. Za Plzeňský kraj se akce zúčastnil hejtman Rudolf Špoták společně s radními Petrem Vankou a Liborem Pickou.

Zoo ovládly Dny japonské kultury

Třetí květnový víkend patří již tradičně v Zoologické a botanické zahradě města Plzně „Dnům japonské kultury“.

Nadační fond Albert podpořil dobročinné projekty

Nadační fond Albert slavnostně ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu "Bertík pomáhá 2022". O nejlepších šesti projektech z Plzeňského kraje rozhodli svými hlasy zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem 300 tisíc korun.

Plzeňský kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

„Na základě jednání s vedením města Sušice je Plzeňský kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici,“ sdělil po svém středečním setkání se starostou města Sušice Petrem Mottlem hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.