Plzeňský kraj má zájem na rozvoji výzkumných kapacit

Vedení Plzeňského kraje má o téma výzkumu, vývoje a inovací zájem a považuje jej za jeden z klíčových prvků budoucí konkurenceschopnosti Plzeňského kraje. Z toho důvodu navštívila Vědeckotechnický park COMTES náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová. Během návštěvy jí byla mj. představena v rámci ČR unikátní 3D tiskárna s možností tisku gradovaných materiálů vytvořených ze směsi až čtyř různých prášků.

Výlety po kraji výhodně s jízdenkou Turista Plzeňskem

Jedná se o jednodenní přestupní jízdenku umožňující přepravu po území celého Plzeňského kraje ve všech spojích IDPK.

V rámci Metrostav handy cyklomaratonu navštívili cyklisté Horšovský Týn a Švihov

Na zámku v Horšovském Týně a na hradě Švihov se zastavili účastníci Metrostav handy cyklomaratonu ve středu 29. července 2020.

Vernisáž výstavy Ukradená divočina a blok přednášek o CITES

Vernisáž výstavy Ukradená divočina a blok přednášek pro veřejnost se uskuteční ve středu 19. srpna 2020 od 13:00 hodin v sále Zastupitelstva Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj podpořil vznik Katalogu ruských válečných hrobů

Jako připomínku obětí a poděkování padlým vojákům realizoval konzulát zastupující Ruskou federaci v ČR spolu s Plzeňským krajem a dalšími partnery Katalog ruských válečných hrobů na území Plzeňského kraje, a to v tištěné i elektronické podobě.