Tiskové zprávy

Pošlete nám nominaci na Cenu hejtmanky Plzeňského kraje za záchranu života 2021

Obyvatelé Plzeňského kraje mohou do 28. února 2022 zasílat na krajský úřad své nominace za rok 2021.

Hejtmanka se setkala s prezidentkou

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová přivítala prezidentku České asociace sester Martinu Šochmanovou v doprovodu významných osobností z řad sester našeho regionu.

Krizový štáb vyhodnotil covidovou situaci. Počet odhalených nákaz omikronem stoupá

Krizový štáb Plzeňského kraje po týdnu opět zhodnotil situaci v nemocnicích, počet odhalených nových nákaz a průběh očkování v kraji. Přestože dochází k růstu počtu nákaz, počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích v tuto chvíli stagnuje. Při aktuálním vývoji nákazy v populaci a s ohledem na vysokou nakažlivost mutace omikron lze však očekávat v druhé polovině týdne značný nárůst případů.

Krizový štáb: Nemocnice se připravují na možný nárůst nemocných

Krizový štáb Plzeňského kraje po zhodnocení situace konstatuje, že po poklesu hospitalizací nemocných covid pacientů dochází opět po Novém roce k nárůstu počtu záchytů onemocnění covid pozitivních případů. Nastává tak situace, kdy případné rychlé šíření varianty mutace omicron může znamenat i rychlý nástup hospitalizací a zátěž v nemocnicích.

Plzeňský kraj vypisuje první dotační tituly v letošním roce

Od 3. ledna jsou Plzeňským krajem vypisovány první dotační tituly pro rok 2022. Na ty je letos v krajském rozpočtu vyčleněno celkem až 667,3 milionu korun. Oproti loňskému roku z něj mohou příjemci získat o 134,1 milionu korun více než v loňském roce. Rozpočet pro dotace v roce 2021 počítal s částkou 533,2 miliony korun.