Tiskové zprávy

Plzeňský kraj vyzývá zájemce, kteří chtějí pomáhat

Plzeňský kraj v této mimořádné situaci související s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě vyzývá osoby ochotné pomoci jako dobrovolníci.

Jednání Krizového štábu Plzeňského kraje 27. října 2020

Krizový štáb Plzeňského kraje shrnul současnou situaci ohledně nákazy COVID-19 v regionu a mimo jiné také připravenost zdravotnických zařízení na narůstající počet hospitalizovaných.

Plzeňský kraj vyčlenil školy pro děti zdravotníků a pracovníků IZS

Na základě usnesení Vlády ČR o určení škol a školských zařízení k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí vyčlenil kraj 25 zařízení.

Hasiči pomáhají s odběry vzorků k testování na COVID-19

Proškolený tým příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje začal v pátek 23. října 2020 fungovat jako mobilní tým na odběr vzorků pro laboratoře. Hasiči využívají vlastní techniku i vozidlo.

Manuál k zajištění lékárnické péče

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci, která svou závažností převyšuje jarní vlnu epidemie covid-19, zpracovala Česká lékárnická komora přehledný manuál, který ukazuje všem pacientům bez možnosti vycházet ze svých domovů postup, jak jim může být poskytnuta kompletní lékárenská péče včetně zajištění potřebných léků.