Tiskové zprávy

Spustili jsme registrace na Půlmaraton Plzeňského kraje

V pátek 1. prosince byla spuštěna registrace do 9. ročníku Půlmaratonu Plzeňského kraje. Jedna z největších sportovních událostí regionu odstartuje 27. dubna 2024 z areálu plzeňského Škodalandu.

Vánoční trhy oživily podesáté krajský úřad

Již podesáté ožil vnitroblok krajského úřadu v Plzni tradičními vánočními trhy. Oblíbené pochutiny a tradiční vánoční zboží zde nabízely krajské školy a neziskové organizace.

Soutěž robotických vozítek ROBO2023 hostila Plzeň

Celkem dvacet týmů z celé České republiky se utkalo v soutěži robotických vozítek ROBO2023, kterou hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň. Dvoučlenné žákovské týmy středních škol soutěžily nejen v celkovém umístění jízdou po určené trase, ale také byl u jejich vozítek hodnocen design, prezentace vozítka nebo nejlepší jízda. Celkové vítězství si odnesl tým VOŠ a SPŠE Plzeň.

Hospic svatého Lazara bude mít Nový dům. Kraj, město a biskupství podepsaly memorandum o spolupráci

Zástupci města Plzně, Plzeňského kraje a Biskupství plzeňského uzavřeli v pondělí 27. listopadu 2023 memorandum ve věci podpoření realizace projektu s názvem Nový dům pro Hospic svatého Lazara. Všechny tři subjekty tak potvrdily, že podle svých možností přispějí k uskutečnění projektu.

Jaký je život v pěstounské rodině popisovaly děti obrázky a videoklipy

Jaký je život v pěstounské rodině očima samotných dětí? Takové bylo zadání soutěže "V pěstounské rodině je fajn", kterou vyhlašuje pravidelně Plzeňský kraj. V letošním roce došlo k rozšíření zadání soutěže, děti nemusely jen kreslit obrázky na zadané téma, ale byla přidána také kategorie videí. Na slavnostním vyhlášení soutěže v Techmania Science centru Plzeň pak byly předány ceny nejlepším autorům videí i několika obrázků.