Tiskové zprávy

Letní nostalgické jízdy pokračují na Břassko

Ve středu 24. července pokračují Letní nostalgické jízdy Plzeňským krajem. Tentokrát se milovníci historie mohou svézt lokomotivou Hektor do Stupna na Rokycansku, kde na ně bude čekat řada zážitkových cílů.

Konference podporovala začleňování osob se zdravotním postižením

Podpora začleňování osob se zdravotním postižením v průběhu celého životního běhu – to bylo ústřední téma 18. ročníku mezinárodní konference, jež se uskutečnil v Plzni ve dnech 27. června až 1. července.

Plzeň uctila památku amerického veterána George Thompsona

Plzeň uctila památku amerického veterána George Thompsona, jenž zemřel v pátek 12. července 2024 ve věku 99 let. Jako člen 16. obrněné divize armády Spojených států amerických osvobozoval v květnu 1945 Plzeň a po roce 1991 byl jednou z nejvýraznějších osobností z řad veteránů, kteří do západočeské metropole pravidelně jezdili na Slavnosti svobody.

V Klatovech se vyrábí komponenty rakety Ariane 6

V průmyslové zóně u Klatov se vyrábí zásadní komponenty pro novou evropskou raketu Ariane 6. Vlajková loď Evropské kosmické agentury prochází závěrečnými zkouškami a 9. července proběhne její první start.

Plzeňský kraj se podílí na záchraně ohroženého sýčka obecného

Na záchraně nejohroženějšího druhu sovy – sýčka obecného – se podílí také Plzeňský kraj, a to v rámci přeshraničního projektu „Ochrana sýčka obecného v česko-bavorském pohraničí“. Partnery projektu jsou vedle Plzeňského kraje také záchranné stanice ve Spáleném Poříčí a LBW Cham. Cílem projektu je znovunavrácení sýčků na místa jejich původního výskytu. Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na 15,7 mil. Kč.