Západočeská galerie v Plzni slaví 70 let

Západočeská galerie v Plzni slaví 70 let. Ke svým sedmdesátinám nejen sobě, ale především svým návštěvníkům nadělila nové moderní webové stránky, nové logo a výstavu. Oficiální oslavy výročí se zúčastnili také zástupci Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj a ZČU zahájily cestu k vytvoření vyspělého polovodičového regionu

Plzeňský kraj a ZČU podepsaly smlouvu o strategické spolupráci v oblasti výkonové elektroniky a polovodičů. Vznik univerzitního centra, z jehož výsledků výzkumu budou čerpat místní firmy i noví investoři, představuje příležitost pro vytvoření vyspělého polovodičového regionu.

Partner Zdravé krajiny pomohl rozšířit Janovský mokřad

Plzeňský kraj v letošním roce vytvořil unikátní ekoznačku „Zdravá krajina partner projektu“. Díky ní se firmy mohou podílet na environmentálních opatřeních a aktivně pomáhat zlepšovat stav naší krajiny. Společně s partnerem IDEAL Automotive Bor, s.r.o. se podařilo rozšířit pastevní areál pro exmoorské pony a pratury v přírodní rezervaci Janovský mokřad.

Úspěšní hasiči se setkali s hejtmanem

Úspěšní dobrovolní i profesionální hasiči se setkali s hejtmanem Plzeňského kraje, aby představili své reprezentační úspěchy v letošním roce v republikových soutěžích.

Západočeská galerie v Plzni představuje legendu české grafiky Rostislava Vaňka

Výstava legendy českého grafického designu Rostislava Vaňka představuje práce, které se již dávno staly ikonou, ale i ty méně známé nebo i nerealizované, tak jak je vybrali autoři výstavy – další významní čeští grafici – Zuzana Burgrová a Robert V. Novák.