Opravený most a silnice v Dnešicích slouží motoristům

V pořadí druhou stavbou, která byla tento týden slavnostně otevřena, je dokončená oprava silnice III/18035 a mostu v obci Dnešice na Přešticku. I tato stavba byla dokončena oproti původnímu termínu s dvouměsíčním předstihem.

Nový most v obci Luženičky byl otevřen dva měsíce před termínem

O dva měsíce před původním termínem byla motoristům dána k užívání dopravní stavba v obci Luženičky, konkrétně v její části Luženice, na Domažlicku. Šlo o rekonstrukci křižovatky III/19362 a III/19363 a dále stavbu nového mostu, který nahradil most původní v havarijním stavu. Stavba včetně projekčních prací stála 15,38 mil. korun a byla plně hrazena z rozpočtu Plzeňského kraje.

Debata: Doprava, bezpečnost a spolupráce kraje a města Plzně

Debata v plzeňské Techmanii, kde se u jednoho stolu sešli hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, jeho náměstek pro dopravu Pavel Čížek a primátor města Plzně Roman Zarzycký, se nesla v jasné linii konkrétních témat. Mezi debatujícími panovala shoda na většině problémů, které kraj i město řeší a do budoucna budou řešit společně.

Robovozítka žákovských týmů ovládla plzeňskou Techmanii

Za účasti týmů z celé České republiky se v Plzni uskutečnilo ve dnech 21. – 22. listopadu 2022 klání robotických vozítek. Žákovské týmy prezentovaly vlastní robotická vozítka, která musela splnit přesné zadání na čas. Hodnocena byla také kreativita při vlastní výrobě robovozítka. Vítězem soutěže ROBO2022 se stal tým VOŠ a SPŠ elektrotechnické Plzeň.

V Bruselu řešil hejtman i otázky bezpečnosti

Uplynulé čtyři dny (17.11. – 20.11.) strávil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták návštěvou Bruselu. Program zahájily akty spojené s výročím událostí 17. listopadu, hovořil na Evropském výboru regionů a na dobročinné akci NATO řešil bezpečnostní otázky.