Zaměstnavatelé ocenili krajské školy za spolupráci

obrazek
14. prosince 2021 17:05, Bc. Eva Mertlová

Po roční pauze způsobené epidemickou situací byly na krajském úřadě vyhlášeny výsledky soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI, kterou organizuje už 8. rokem Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s partnery Kampomaturite.cz a Registr praxí ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou v Plzeňském kraji. Ocenění ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI může používat celkem 10 krajských středních škol. Vítěze určili hlasováním samotní zaměstnavatelé napříč ČR.

Ocenění ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI za školní rok 2020/21 si převzaly ředitelky středních škol, které se umístily na prvních třech místech, z rukou náměstka hejtmanky pro oblast školství Rudolfa Salvetra, ředitelky Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Radky Trylčové a ředitele Klubu zaměstnavatelů Pavla Huláka.

"Studenti, kteří opouští školy, by neměli mít problém práci nejen najít, ale také v ní vydržet a rozvíjet se ve své profesi novým směrem. A právě spolupráce zaměstnavatelů se středními školami je v tomto případě klíčová a rozhodně na příkladech v našem kraji vidíme, že funguje," říká náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr.

Do 8. ročníku soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI se s ohledem na omezení související s epidemií covid-19 promítlo hodnocení od více než 700 zaměstnavatelů z celé ČR např. ŠKODA AUTO, ČEZ, Plzeňský Prazdroj, ZF Engineering, MD Elektronik, či Plzeňské městské dopravní podniky.

"Kvůli zrušení většiny přehlídek středních škol v roce 2020 jsme se rozhodli letos vyhlásit výsledky za školní rok 2020/21. Stejně jako v minulých letech tak aktuální pořadí zohledňuje i poměrnou část hlasů z předchozího ročníku," říká ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák.

Pořadí škol

1. VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň, Koterovská 85
2. Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99
3. Střední škola Rokycany, Jeřabinová 96/III

Další školy zařazené zaměstnavateli do první desítky s právem používat titul ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI

Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56
Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola prof. Švejcara, Plzeň, Klatovská 109
Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640
Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23
Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá
Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Hotelová škola, Plzeň, U Borského parku 3

"Spolupráce středních škol, učilišť a zaměstnavatelů je základním pilířem toho, aby studenti našli vhodné uplatnění ve svém oboru. Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji s Klubem zaměstnavatelů tradičně oceňují ty školy, které takové absolventy vychovávají," doplnila ředitelka Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Radka Trylčová.

Galerie