Žáci rokycanské základní školy soutěžili na dopravním hřišti

14. září 2020 13:06, Mgr. René Zeithaml

Akce s tématikou bezpečnosti na silnicích se uskutečnila v pátek 11. září 2020 na Základní škole, Jeřabinová 417 v Rokycanech. Pro děti základních škol připravil Plzeňský kraj celkem sedm vzdělávacích akcí v celém regionu, a to v rámci bezpečnostní kampaně ZPOMAL.

Kampaň byla zahájena v červenci 2020 prostřednictvím billboardů, které upozorňují řidiče na dodržování pravidel na pozemních komunikacích, zejména těch vztahujících se k rychlosti jízdy. Součástí kampaně kromě billboardů a radiových spotů jsou také vzdělávací akce pro žáky 1. stupně základních škol. „Děti jsou zajímavou formou upozorňovány na to, že každý z nás je účastníkem silničního provozu v různých rolích, např. jako chodec, cyklista nebo řidič. Akce má sedm zastávek ve větších městech kraje a uskuteční se vždy v dopoledních hodinách,“ říká náměstek Ivo Grüner a dodává, že na vzdělávacích akcích Plzeňský kraj spolupracuje s policií, hasiči, záchrankou a společností BESIP.

Další termíny:
15. 9. BLOVICE ZŠ Blovice, Družstevní 650