Výroční zpráva o činnosti RSK pro území Plzeňského kraje za rok 2020

13. prosince 2022 10:51, Mgr. Lenka Pózelová
V této Výroční zprávě je uveden přehled a popis činností Regionální stálé konference Plzeňského kraje za rok 2020 s vazbou na aktivity v projektu Operačního programu Technické pomoci, z něhož je činnost RSK financována . Jsou zde definovány role, jež vedou k naplňování činností RSK PK. Zpráva nadále obsahuje činnost sekretariátu RSK PK, jehož hlavní náplní je svolávat zasedání RSK a jí zřízených pracovních skupin. Sekretariát se dále mimo jiné podílí na přípravě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ a rovněž spolupracuje s týmem projektu „Krajský akční plán rozvoje vzdělávání v Plzeňském kraji“ při přípravě jednání pracovní skupiny Vzdělávání. Součástí zprávy byla rovněž Analýza rizik, jež se soustřeďuje přímo na RSK, práci sekretariátu RSK a na rizika plynoucí z realizace projektu na zajištění fungování RSK financovaného z OPTP. Posledním tématem, na které je ve zprávě kladen důraz, je plán rozvoje fungování RSK. V průběhu roku 2021 by se RSK chtěla věnovat hlavně přípravě na budoucí programové období 2021+ a dále prohlubovat partnerství se subjekty na regionální a národní úrovni.
Zpráva byla projednána a schválena Regionální stálou konferencí pro území Plzeňského kraje 12. července 2021, usnesením č. RSK PK 01/15/KEH/2021