Výroční zpráva o činnosti RSK PK za rok 2022

13. dubna 2023 14:25, Ing. Petra Ježková

Cílem Výroční zprávy o činnosti Regionální stálé konference pro území Plzeňského kraje je popsat nejpodstatnější aktivity RSK, jejích pracovních skupin a sekretariátu v průběhu roku 2022 s ohledem na role stanovené Statutem RSK PK.

Informace obsažené ve zprávě slouží nejen pro informaci členů RSK PK a široké veřejnosti, ale i pro subjekty na národní úrovni. Jedná se zejména o Odbor regionální politiky MMR, jemuž získaná data umožní souhrnně zhodnotit fungování regionálních stálých konferencí a rovněž mohou přispět ke zlepšení nastavení systému koordinace územní dimenze. Dále zpráva poskytne řídicímu orgánu Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání shrnutí činnosti ve vztahu ke krajským a místním akčním plánům rozvoje vzdělávání včetně hodnocení funkčnosti pracovní skupiny Vzdělávání a stavu zpracování akčních plánů, obdobně i pro projekty Smart Akcelerátoru. V neposlední řadě bude zpráva součástí monitorování projektu Operačního programu Technická pomoc, z něhož je finančně podpořena činnost RSK.

Realizováno v rámci projektu "Technická pomoc - Zajištění fungování Regionální stálé konference pro území Plzeňského kraje IV".