Výroční zpráva o činnosti RSK PK za rok 2021

23. listopadu 2022 14:34, Mgr. Lenka Pózelová
Výroční zpráva Regionální stálé konference shrnuje nejpodstatnější aktivity, kterými se pracovníci skupin a sekretariátu RSK v uplynulém roce zabývali. Cílem Výroční zprávy je zhodnocení efektivity činnosti RSK či komunikace v rámci RSK s jednotlivými řídícími orgány programů ESI fondů a s Ministerstvem pro místní rozvoj. Snahou této zprávy je též identifikovat realizované kroky vedoucí k lepšímu naplňování funkcí RSK a popsat možná úskalí činností a fungování RSK. Informace obsažené ve zprávě budou využity i subjekty na národní úrovni zejména Odborem regionální politiky MMR, jemuž získaná data umožní souhrnně zhodnotit fungování RSK a rovněž mohou přispět ke zlepšení nastavení systému koordinace územní dimenze. Zpráva představuje ucelený přehled a popis činností vykonávaných RSK PK v roce 2021. Na svých jednáních se věnuje jak aktuálním regionálním tématům, tak i tématům z jednání Národní stálé konference. Co se týče jednání RSK PK byl rok 2021 výjimečný tím, že se poprvé uskutečnilo online jednání prostřednictvím platformy MS Teams a proběhlo celkem 5 korespondenčních elektronických hlasování.
Zpráva byla projednána a schválena Regionální stálou konferencí pro území Plzeňského kraje 25. května 2022, usnesením RSK PK č. 17/05.