Vyhlášení dotačního titulu Úprava lyžařských běžeckých tras 2023/2024

27. března 2024 10:16, Ing. Michaela Černá

Předpokládaný rozpočet dotačního titulu: 600 tis. Kč
Účel podpory: podpora turistického ruchu, podpora obcí v jejich aktivitě využít potenciál území a podpora sportovních aktivit obyvatel i návštěvníků Plzeňského kraje.
Důvod podpory: Finanční podpora obcí, které zajišťují nadstandardní službu pro obyvatele i návštěvníky Plzeňského kraje.
Okruh způsobilých žadatelů: Obce Plzeňského kraje, které zajišťují pravidelnou strojovou údržbu lyžařských běžeckých tras na území Šumavy, popř. Českého lesa.
Podmínkou je uskutečnění alespoň 4 jízd v sezóně a zajištění návazné infrastruktury, zejména parkování.
Způsobilé náklady:
- náklady na zajištění strojové údržby tras (pokud je úprava tras prováděna na základě smluvního vztahu)
- náklady na pohonné hmoty k zajištění strojové úpravy běžeckých stop (pokud obec upravuje trasy vlastní technikou)
Výše dotace:
- minimální: 5 tis. Kč
- maximální: 200 tis. Kč

Lhůta pro podání žádostí: 29.4. - 9.5.2024 do 12 hodin
Žádosti lze podat pouze elektronicky prostřednictvím systému eDotace. Žádost musí být podaná z účtu ePUSA/CzechPoint
Kritéria pro hodnocení žádosti:
- celkové náklady obce na údržbu tras v sezóně 2021/2022
- počet motohodin a počet dní údržby
- způsob úpravy tras
- atraktivita oblasti
- kvalita zpracování žádosti
- dotační morálka žadatele
Předpokládaná lhůta pro rozhodnutí: jednání RPK 21.6.2024

Podrobnosti jsou uvedeny v detailu dotačního titulu v systému eDotace.