V rámci Metrostav handy cyklomaratonu navštívili cyklisté Horšovský Týn a Švihov

obrazek
30. července 2020 07:29, aktualizováno 08:48, Mgr. René Zeithaml

V úterý 28. července 2020 odstartoval v Praze Metrostav handy cyklomaraton, pětidenní nonstop etapový závod, ve kterém se jede 2222 kilometrů v limitu 111 hodin skrz všechny kraje ČR. V Plzeňském kraji cyklisté navštívili zámek Horšovský Týn a hrad Švihov.

Cyklomaraton je unikátní nejen svou délkou, ale také svým otevřeným pojetím. V každém osmičlenném nebo čtyřčlenném týmu složeném ze zdravých a handicapovaných sportovců musí být minimálně jeden cyklista s určitým druhem postižení. Každý člen týmu musí ujet minimálně 100 kilometrů. Smyslem projektu je ukázat, že lidé s postižením a lidé bez postižení mohou fungovat jako jeden tým a že cyklistika je otevřena všem, kdo mají chuť do toho šlápnout.

Letošní novinkou je zcela nová trasa. Zatímco v uplynulých letech se vyjíždělo i za hranice, letošní cyklomaraton vede díky nemoci Covid-19 pouze na území ČR. Cyklisté navštíví všech 14 krajů.

Každý ročník Marathonu má své téma, letos jsou to hrady a zámky. Průjezdními checkpointy se tak stane vždy jeden zámek a jeden hrad v kraji.

V Plzeňském kraji se cyklisté zastavili ve středu 29. července 2020 u zámku v Horšovském Týně a na hradě Švihov. Šťastnou cestu a mnoho sil jim v místě checkpointu za Plzeňský kraj popřáli náměstci hejtmana Ivana Bartošová a Pavel Čížek.


Galerie