V Hrádku žehnali hasičské cisternové automobilové stříkačce

14. června 2021 14:02, Mgr. René Zeithaml

V sobotu 12. června 2021 se uskutečnilo na prostranství před hasičskou zbrojnicí v Hrádku žehnání cisternové automobilové stříkačky (CAS) spojené s jejím slavnostním uvedením do provozu.

Akce se zúčastnilo vedle náměstka hejtmanky pro dopravu Pavla Čížka několik významných hostů. S technikou přijeli také členové Hasičského záchranného sboru ze Sušice a hasiči z okolních obcí.

Po slavnostním nástupu hasičů a úvodních slovech se přikročilo k hlavnímu bodu programu, slavnostnímu žehnání CAS u příležitosti jejího uvedení do provozu, po němž následovalo předání ocenění významným členům Sboru dobrovolných hasičů Hrádek.

Účastníci si mohli volně prohlédnout všechnu požární techniku. K prohlídce byly přistaveny nové moderní CAS, dopravní automobily, zásahová čtyřkolka, záchranný člun a prostředky na vyprošťování osob a vozidel z vody.