V Bělé nad Radbuzou otevřeli dvě zdařilé stavby

21. července 2021 10:39, aktualizováno 22. července 2021 10:11, Bc. Eva Mertlová

Novostavbu bytového domu s deseti byty pro seniory s pečovatelskou službou a revitalizovaný areál hospodářského dvora slavnostně uvedli do provozu starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka a představitelé vedení Plzeňského kraje – hejtmanka Ilona Mauritzová, její náměstkové Josef Bernard a Pavel Čížek.

Nový objekt s podporovanými byty nabídne občanům Bělé nad Radbuzou dva byty 2+kk a 8 bytů 1+kk, bezbariérový přístup s výtahem i krásný pohled z otevřené pavlače na Radbuzu. Obec tak vlastní celkem 27 bytů, ve kterých může pečovat o své seniorní spoluobčany.

Druhým objektem, který starosta Picka spolu s hosty uvedli do provozu, je zdařile zrekonstruovaná stodola s 500 m2 podlahové plochy, která bude občanům sloužit k pořádání společenských a kulturních akcí. "Přála bych občanům Bělé, aby si oba objekty ve zdraví užili, aby se jim v obci hezky žilo a aby se v nově zrekonstruované stodole rádi scházeli a dobře bavili," popřála při slavnostním střihání pásky hejtmanka Mauritzová.