Třetí olympijský den se opět nesl ve znamení medailí

obrazek
27. června 2024 08:23, aktualizováno 08:25, Bc. Eva Mertlová

V Jihočeském kraji pokračovala třetím dnem Letní olympiáda dětí a mládeže. Výprava Plzeňského kraje si opět připsala několik úspěšných umístění. Skvěle si vedl paraplavec David Kratochvíl z Tachova, který získal dvě zlaté medaile. Vítězství si připsali i triatlonisté v závodě štafet, kdy členkou vítězného týmu byla Dana Beranová - medailistka ze závodu starších žákyň. Stříbro získala bikerka Antonie Cermanová a atleti David Bosák a Adam Soukup. Medaile přidali také plavci Karolina Klepačová a Natálie Pospíšilová.

Po třetím závodním dni her drží Plzeňský kraj 6. místo. Výprava dosud získala 11 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových medailí.


Cyklisté připisují medaile

"Vybrali jsme v Plzeňském kraji ty nejlepší závodníky, které máme, a na olympiádu jsme vyrazili s vysokými ambicemi. V prvních závodech kategorie silniční cyklistiky Antonie Cermanová brala zlato a Eliška Králová bronz. Příliš se nevydařil závod Danovi Kuběnovi, který měl na medaili. Přišel bohužel o posilu, když onemocněl druhý závodník. Na trati bojoval sám a dojel i tak na výborném šestém místě. Skvěle zajela v Táboře Antonie Cermanová. I když není čistokrevná bikerka, věřili jsme, že to zvládne," říká trenér cyklistů krajské výpravy Petr Ruman. "Bylo obrovské horko, trať v Táboře je velmi náročná, není tu mnoho stínu. Byl to náročný závod pro všechny," dodává k závodnímu dni bikerů.

Veškeré informace z LODM vč. výsledků najdete na webu olympiády ZDE.


Galerie