Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze

obrazek
12. října 2021 16:02, Bc. Eva Mertlová

Letos již 9. ročník soutěže Technika má zlaté dno se uskutečnil ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň. Své síly v technických znalostech tzn. montáž výrobku ze stavebnic Merkur a Boffin zde poměřilo 19 soutěžních týmů ze škol z celého Plzeňského kraje.

Úkolem čtyřčlenných soutěžních týmů bylo sestavit funkční hledač světla. Na splnění zadání mají účastníci časový limit 4 hodiny a k dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

Soutěže se zúčastnilo celkem 76 žáků, týmy jsou vždy rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií. Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje jednotlivě převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo), 1 000 korun (zvláštní cena komise) a ostatní pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.

V kategorii gymnázií zvítězil tým Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23, v kategorii středních škol zvítězil tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň. V kategorii středních odborných učilišť první místo získal domácí tým SOU elektrotechnického, Plzeň.


kategorie gymnázia

1. Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23
2. Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115
3. Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice, Pivovarská 323

kategorie střední odborné školy

1. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň, Koterovská 85
2. Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
3. Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109

kategorie střední odborná učiliště

1. Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56
2. Střední průmyslová škola, Tachov, Světce 1
3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761


Galerie