SOŠ a SOU Sušice – zahájení školního roku

03. září 2021 08:19, Petra Olivková

Zahájení školního roku proběhlo opět po roční přestávce v klasickém duchu. Vyšší ročníky v 8 hodin ve škole a první ročníky v 10 hodin slavnostně v sušické Sokolovně. Novinkou bylo proti minulým létům povinné testování žáků dne 1.9.2021.

Zahájení v Sokolovně se zúčastnili významní hosté z krajského úřadu, úřadu práce a školské rady – náměstek hejtmanky pro oblast školství a sportu Mgr. Rudolf Salvetr, náměstek hejtmanky pro oblast IT, digitalizace a Centrální nákup a člen školské rady Pavel Hais, referent na úseku organizace školství KÚPK Mgr. Petr Dušek, zastupitel Jan Látka, ředitelka úřadu práce Sušice Mgr. Dagmar Karlíková, členové školské rady Pavel Javorský a Bohumír Bucifal.

Proti několika předchozím létům jsme letos s nástupem žáků do prvních ročníků velice spokojeni. Letos otevíráme 2 studijní obory a 10 učebních oborů, kromě toho se otevírají tři zaměření nástavbového studia. Celkem letos nastoupí do 1. ročníků 243 žáků. Ve škole bude celkem 517 žáků, což je téměř o 100 žáků více než v předcházejících letech. Rovněž počet ubytovaných žáků na domově mládeže se zvýšil z 60 na 93 žáků. Po několika letech máme naplněny všechny první ročníky na maximální počty.

Samozřejmě i letos jsme v období prázdnin realizovali několik investičních akcí, které by měli zkvalitnit prostředí pro žáky, zlepšit vybavenost a snížit energetickou náročnost. Realizovali jsme novou podlahu v opravářské dílně, doděláváme zde nové vytápění a vzduchotechniku a realizujeme nové povrchy asfaltových ploch v objektu dílen U Kapličky. Ještě nás čeká osadit 3 zvedáky osobních a nákladních automobilů.

Pro letošní rok věříme v normalizaci školního roku a tím k návratu kvalitní výuky ve škole a v odborném výcviku. Kromě toho věříme, že začnou probíhat soutěže žáků, připravujeme na podzim krajské kolo jízdy zručnosti a mezinárodní kolo kadeřnické soutěže Glamour. Půjde-li to, budeme na jaře pokračovat dalšími soutěžemi. A dále předpokládáme pokračování v realizaci projektů EU. Pokud bude koncem roku vyhlášena výzva IROP, budeme žádat o finance na realizaci projektu nového výukového centra na elektromobilitu.

Věříme, že většina nově příchozích žáků bude ve škole spokojena a že noví zájemci o školu pro příští rok přijdou ve stejném počtu jako letos a že navštíví školu na některém ze dnů otevřených dveří a to ve dnech: 27. 9. 2021, 5. a 6. 11. 2021, 3. 12. 2021 nebo 4. 1. 2022.

Na všechny se těšíme jak my, tak jejich noví spolužáci.

Ing. Jaromír Kolář
ředitel SOŠ a SOU Sušice