Slováci se přijeli inspirovat do Centra sociálních služeb Stod

16. září 2021 12:19, Mgr. René Zeithaml

Zástupci sociálních zařízení na Slovensku přijeli načerpat informace související s transformací Centra sociálních služeb Stod. V tomto krajském zařízení vznikly tříetapovou transformací nové domácnosti, které jeho klientům umožňují komfortní život v jednotlivých domácnostech, jenž se nacházejí v několika budovách zařízení tak, jak jim to umožní jejich schopnosti. Stodské zařízení je pro slovenskou stranu inspirací s dobrým jménem i v zahraničí.

Se zástupci z oblasti sociálních služeb z krajských úřadů a neziskových organizací z Košic se v pondělí 13. září 2021 v Centru sociálních služeb Stod sešel náměstek hejtmanky Rudolf Špoták. „Krajské zařízení ve Stodě procházelo zásadními změnami v několika etapách. Jsem proto velmi rád, že takto náročná práce, kterou zde tým ze Stoda odvedl, zaujala i zahraniční kolegy, kteří přijeli načerpat inspiraci,“ uvedl náměstek.