Školní rok 2020/21 byl zahájen

01. září 2020 13:51, Mgr. René Zeithaml

První školní den nebyl letos úplně obvyklý, nicméně do školních lavic v Plzeňském kraji usedlo 75 000 žáků základních a středních škol. Náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová se 1. září pozdravila s žáky plzeňského Mikulášského gymnázia. Náměstkyně Ivana Bartošová navštívila gymnázium v Rokycanech, náměstek Ivo Grüner se přivítal s prvňáčky v Nezvěsticích, radní Radka Trylčová zavítala na 4. ZŠ v Plzni a radní Milena Stárková zahájila školní rok v SOU a SOŠ v Sušici.

Náměstkyni Marcelu Krejsovou před budovou gymnázia přivítal ředitel školy Petr Mazanec, který poděkoval za investice, díky kterým mohla být opravena střecha a v současné době také šatny. „K této škole mám velmi osobní vztah a krásné vzpomínky, sama jsem absolventkou Mikulášského gymnázia,“ uvedla Marcela Krejsová při setkání. V budově si pak společně s ředitelem prohlédli tělocvičnu, laboratoře, právě rekonstruované šatny a také "kapli", která slouží jako společenský sál. Náměstkyně krátce také pozdravila letošní maturanty a popřála jim hodně štěstí při zkouškách. Škola má v současné době 70 zaměstnanců, z čehož je cca 50 pedagogů a vzdělává se zde více než 700 žáků. Mikulášské gymnázium v Plzni oslaví za nedlouho 115 let od svého vzniku. Škola sídlí v krásné novobarokní budově na Mikulášském náměstí.

Náměstkyně pro oblast školství a cestovní ruch Ivana Bartošová navštívila první školní den Gymnázium a SOŠ v Rokycanech a poté školy v areálu na Vejprnické v Plzni. Prvňáčky v lavicích uvítala radní Radka Trylčová na 4. ZŠ v Kralovické ulici v Plzni a také náměstek Grüner, a to na ZŠ v Nezvěsticích. Prvňáčkům byly při této příležitosti předány kufříky s bezpečnostní tématikou. Na projektu Kufříky pro prvňáčky se mimo jiné podílel Plzeňský kraj a Policie ČR.