S kampaní Plzeňského kraje "ZPOMAL" se seznámili žáci plzeňských škol

24. září 2020 07:39, Bc. Eva Mertlová

V rámci mediální kampaně Plzeňského kraje "ZPOMAL", kterou ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie připravil Plzeňský kraj, se děti 1. stupně vybraných základních škol v Plzni zajímavou formou ve středu 23. září 2020 seznámily s pravidly na pozemních komunikacích, fungováním práce zdravotních záchranářů a PČR. Na dopravním hřišti 33. ZŠ si prohlédly rychlý vůz a služební motorku policistů, otestovaly si znalosti, jak přecházet silnici nebo jaká značka je zákazová. Mohly si také prohlédnout prostor vozu ZZS PK a seznámit se s pravidly první pomoci.

"Ohroženou skupinou na silnicích jsou zejména děti, například v blízkosti škol, obchodů a v místech, kde je zvýšený pohyb lidí. Na tato místa jsme zaměřili billboardovou kampaň, která upozorňuje řidiče, aby zpomalili a uvědomili si, že rychlou jízdou ohrožují chodce a hlavně děti. Kampaň s názvem ZPOMAL doplní také rádiové spoty a v září vzdělávací akce pro školáky," říká náměstek hejtmana Ivo Grüner, který si se školáky také pravidla provozu a značky zopakoval přímo na hřišti.

Mediální kampaň Plzeňského kraje „ZPOMAL“ se zaměřuje na předcházení dopravních nehod. Věnuje se především dopravní a bezpečnostní výchově a vzdělávání dětí v oblasti silničního provozu. Kampaň odstartovala 1. července 2020, zahrnuje 35 billboardových ploch a spoty na Rádiu Blaník a Hitrádiu FM Plus. Celkem trvá tři měsíce, přičemž v září ji doplňují vzdělávací akce pro žáky 1. stupně ZŠ. Děti jsou zajímavou formou upozorňovány na to, že každý z nás je účastníkem silničního provozu v různých rolích, např. jako chodec, cyklista nebo řidič. Akce má sedm zastávek ve větších městech kraje a probíhá vždy v dopoledních hodinách.