Radní poděkovali složkám Integrovaného záchranného systému

obrazek
16. září 2021 11:37, Mgr. René Zeithaml

Hejtmanka Ilona Mauritzová a její náměstkové Rudolf Salvetr a Pavel Čížek poděkovali zástupcům zasahujících složek Integrovaného záchranného systému (IZS), které se podílely na komplexní činnosti u vlakového neštěstí u Milavče a také při činnosti v oblastech zasažených tornádem na Moravě. Společně s členy rady se k poděkování připojili také člen představenstva ČD a náměstek pro servis ČD Michal Kraus s ředitelem oblastního ředitelství ČD Tomášem Petříčkem.

Letošní rok nám přináší situace, které mnozí z nás ještě nikdy na vlastní kůži nezažili. Je to rok plný zkoušek naší trpělivosti, vůle a síly. Vedle pozornosti, kterou věnujeme všem, kteří v první linii čelí pandemii koronaviru, jsme se rozhodli připomenout mimořádné události, kterými beze sporu vlakové neštěstí u Milavče a zásah tornáda jsou. S tím je spojená rychlost a profesionalita všech složek Integrovaného záchranného systému. Ať už hasičů, kteří prakticky okamžitě na několik týdnů vyrazili na pomoc do postižených oblastí na Moravu a Ústecko. A to jak profesionálních, tak dobrovolných. Stejně jako prakticky všech složek, které byly u Milavče. Každý v těchto situacích věděl, co má dělat. Byť se s událostí podobného rozsahu pravděpodobně ještě nikdy nesetkal. V obou případech byla překročena hranice, za kterou se povolání mění v poslání a běžné se stává mimořádným. Za to si zaslouží naši úctu,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.


Poděkování převzali:
Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (ředitel Pavel Hrdlička zastoupen náměstkem pro zdravotní péči Ivo Prcínem se zástupci zasahujících posádek)

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje (brig. gen. František Pavlas, zástupci zasahujících jednotek u vlakového neštěstí, při pomocných činnostech v oblastech zasažených tornádem na Moravě)

Letecká záchranná služba Armády ČR (náčelník příslušného odboru plk. gšt. Zdeněk Pašek a zástupci zasahujících posádek)Krajské ředitelství policie ČR (ředitel pluk. Jaroslav Vild zastoupen náměstkem ředitele pro ekonomiku plk. Petrem Nováčkem, zástupci zasahujících jednotek)

starosta obce Milaveč Vojtěch Weber, zástupce SDH Blížejov Antonín Beisbier, SDH Milavče Miroslav Hanta


Galerie