Prostory volnočasového střediska Radovánek prošly rekonstrukcí

17. června 2021 08:37, Mgr. René Zeithaml

Prostory střediska volného času Radovánek v Pallově ulici prošly řadou oprav a rekonstrukcí. Od roku 2015 prošly zásadními opravami střechy obou budov, rozvody elektřiny, vytápění, sociální zázemí, schodiště i další prostory. Plzeňský kraj, který SVČ Radovánek zřizuje, celkem do oprav investoval 52 mil. Kč.

V loňském roce oslavil Radovánek kulaté výročí založení, je zde pro širokou veřejnost už 41 let. Považuji jeho dlouholetou práci ve vzdělávání, volnočasových aktivitách ale také v oblasti prevence za velmi důležitou a mezí lidmi také oblíbenou. Vnitřní prostory už ale byly nevyhovující, v sále hrozil propad prostor, podlahy a schodiště byly také nevhodné. Věřím, že zrekonstruované prostory lidem ještě více zpříjemní volnočasové aktivity Radovánku,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast ekonomiky, investic a majetku Pavel Karpíšek, který společně s náměstkem pro oblast školství Rudolfem Salvetrem slavnostně zrekonstruované prostory otevřeli.

Rekonstrukce v Pallově ulici probíhala v několika etapách od roku 2015. Opravena byla kompletně celá střecha nad budovou A i budovou B. Došlo k výměně rozvodů elektrického proudu včetně rekonstrukce jističů, částečné obnově a rekonstrukci centrálního vytápění. V budově A pak ke komplexní rekonstrukci vnitřních interiérů, kterými jsou zdivo, podlahy, sociální zařízení, schodiště, osvětlení. Došlo tady také k výměně stropu, který byl prosklený a byl původní z roku 1950. Nyní je chloubou interiérů.

Současně během loňského a letošního roku byly prováděny sanační práce, oprava budovy vně, provedení dokončení fasády a obkladů, výměna zbývajících oken a dveří, oprava parapetů, které bylo nutné předělat z důvodu předsunutí nových oken. Proběhla také oprava keramické dílny. Byly též venku provedeny výkopové práce a instalovány retenční nádrže pro sběr vody. Realizovány byly povrchové úpravy okolí budovy, anglické dvorky, přemostění ke vstupu do budovy a také byla provedena pokládka žulovými kostkami na pěší zóně okolo budovy ve směru Štruncovy sady.

Celkové náklady za uvedené opravy a rekonstrukce vyšly Plzeňský kraj na 52 mil. Kč.